Galeria ZPAP przy ul. Piwnej 67/68 w Gdańsku

czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 13.00-17.00

Galeria ul. Piwna

OPOWIEŚĆ O DOMU — WYSTAWA TWÓRCZOŚCI MARII KĘPY

3.03.2017 r.


18 marca br. w Galerii ZPAP w Gdańsku przy ul. Piwnej 67/68 odbędzie się wernisaż wystawy rzeźby i rysunku Marii Kępy. Bez wątpienia będzie to bardzo interesująca propozycja artystyczna. W ubiegłym roku Maria Kępa za swoją twórczość została wyróżniona w I Pomorskim Biennale Sztuki Młodych "Potok Sztuki". "Potok Sztuki" prezentował najbardziej wartościowe zjawiska twórcze rozpoznane wśród profesjonalnych plastyków młodego pokolenia.

Młoda artystka prezentować będzie rzeźbę i rysunek z lat 2008-2009 i 2014-2016. Ekspozycję zatytułowała "Opowieść o domu". Autorka odkrywa, że tytuł wystawy jest pewną metaforą kojarzenia domu z miejscem, które kształtuje pewną wrażliwość, miejscem, którego specyfika ma przełożenie na osobowość, tematykę prac. Domem interpretowanym nie tylko jako wnętrze, ale również zewnętrze, które na stałe wrasta w życie wewnętrzne.  Prace Marii Kępy to wyjątkowa opowieść plastyczna o ekosystemie, świadomej relacji z naturą, o formach istnienia i o domu, który nie ogranicza się tylko do przysłowiowych czterech ścian ale wychodzi w przestrzeń, otoczenie, umysłowość, świadomość... Bardzo wrażliwa osobowość twórcza — wystawa będzie unikatowa. Serdecznie zapraszamy.

 

Maria Kępa 

Urodzona 5 października 1982 r. Pochodzi z okolic Szydłowca. Ukończyła Grafikę na Uniwersytecie Śląskim – Filia w Cieszynie w 2009 r., studiowała również rzeźbę na ASP w Krakowie. Udział w kilku wystawach zbiorowych i indywidualnych, m.in. w Cieszynie, Bielsku-Białej, Szydłowcu, Radomiu, Krakowie. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem i rzeźbą.

MARIA KĘPA / OPOWIEŚĆ O DOMU

RZEŹBA, RYSUNEK

Galeria ZPAP w Gdańsku, ul Piwna 67/68

wernisaż: 18.03.2017 r., godz. 18.00

wystawa czynna do 30.03.2017 r.

Kurator: Katarzyna Szczodrowska

Wystawę patronatem medialnym objęła TVP 3 Gdańsk

 

Our website is protected by DMC Firewall!