Galeria ZPAP przy ul. Piwnej 67/68 w Gdańsku

czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 13.00-17.00

Galeria ul. Piwna

Joachim Lothar Gartner i Hans Jürgen Gartner – malarstwo, grafika, formy przestrzenne

5.05.2017 r. 4 maja 2017 r. w Galerii ZPAP w Gdańsku przy ul. Piwnej 67/68 odbył się wernisaż wystawy twórczości austriackich artystów  „Gartner & Gartner – różnice łączące”. Oficjalne otwarcie rozpoczął kurator wystawy Mariusz Sładczyk, który w swej wypowiedzi przedstawił sylwetki twórcze braci bliźniaków – Joachima Lothara Gartnera i Hansa Jürgena Gartnera, przybliżył sposób obrazowania autorów – ich abstrakcyjne wypowiedzi o różnych akcentach artystycznych – w twórczości Joachima Lothara Gartnera dominują geometria i kontrasty w twórczości Hansa Jürgena Gartnera formy organiczne.

Kurator przypomniał również ubiegłoroczne wydarzenia z okazji Dni Austrii w Galerii ZPAP w Gdańsku, od których rozpoczęła się współpraca Gdańskiego Okręgu ZPAP z wiedeńskim środowiskiem twórczym. Magdalena Jaetke – austriacka kurator wystawy przedstawiła ideę prezentacji dzieł artystów w różnych miejscach Europy realizowaną przez stowarzyszenie FACT - free art and culture transfer oraz Galerię Kunst#Stücke, które założyła kierowana pasją i zamiłowaniem do sztuki plastycznej. Joachim Lothar Gartner mówił o wadze prezentacji twórczej w Gdańsku i istocie międzynarodowej współpracy.

Wystawa jest bardzo interesującą propozycją artystyczną, a zakończenie ekspozycji uświetni finisaż z udziałem obydwu autorów - Joachima Lothara Gartnera i Hansa Jürgena Gartnera. Gorąco zapraszamy.
GARTNER & GARTNER – różnice łączące

finisaż z udziałem autorów: 19.05.2017 r., godz.19.00

wystawa czynna do 21.05.2017 r.

Galeria ZPAP w Gdańsku przy ul. Piwnej 67/68

Kurator/ZPAP: Mariusz Sładczyk

Kurator/Austria:Magdalena Jaetke

Wystawę patronatem medialnym objęła TVP 3 Gdańsk

Our website is protected by DMC Firewall!