Galeria ul. Mariacka

WYSTAWA MALARSTWA BOŻENY DUDY Z OKAZJI JUBILEUSZU 45-LECIA PRACY TWÓRCZEJ

10.09.2017 r.


25 września 2017 roku w Galerii ZPAP w Gdańsku przy ul. Mariackiej 46/47 rozpocznie się ważna, bo jubileuszowa prezentacja malarstwa Bożeny Dudy. Bożena Duda jest autorką oryginalnych dzieł malarskich o refleksyjnej energii. Obrazuje zjawiskowy imaginatywny świat z osobliwą dynamiką, niczym w muzyce — maestoso, spianato i tranquillo.

Dzięki jednorodnej kompozycji w stonowanej harmonijnej gamie kolorystycznej, łagodnym zestawieniom kontrastowym i figurom przybierającym kształty zbliżone do ludzkich czy marionetkowych konstytuuje wrażenie tajemnicy, napięcia, metafizycznej podróży. Obrazuje świat fantastyczny, istniejący poza realiami ale dotykający uniwersalnych wartości człowieka. Hipnotyzujące malarstwo. Serdecznie zapraszamy.


B.Duda, Arystokratki II, 2016, olej, płyta, 70 x 49,50 cm

 


B.Duda, Piękna z Chojnic, 2015, olej, płótno, 70 x 52 cm


Bożena Duda urodziła się w Gdańsku. Studiowała na Wydziale Malarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom uzyskała  w pracowni malarstwa prof. Kazimierza Śramkiewicza w 1972 roku. Swoją twórczość prezentowała dotąd na 25 wystawach indywidualnych oraz 72 zbiorowych w kraju i za granicą. Była stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki. Jej prace znajdują się w muzeach, instytucjach i przedsiębiorstwach Wybrzeża, a także w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą, m.in. w Norwegii, Niemczech, USA, Turcji, Szwecji, Szwajcarii, Kanadzie, Czechach, Słowacji, Holandii, Japonii. Tworzy i mieszka w Chojnicach.

Bożena Duda

malarstwo

wernisaż 25.09.2017 r., godz. 18.00

wystawa czynna do 25.10.2017 r.

Galeria ZPAP w Gdańsku

ul. Mariacka 46/47, 80-833 Gdańsk

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

Wystawę patronatem medialnym objęła TVP 3 Gdańsk

DMC Firewall is a Joomla Security extension!