Galeria ZPAP przy ul. Piwnej 67/68 w Gdańsku

czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 13.00-17.00

Galeria ul. Piwna

WYSTAWA TWÓRCZOŚCI KRZYSZTOFA IGNATOWICZA Z OKAZJI JUBILEUSZU 35-LECIA PRACY TWÓRCZEJ

10.09.2017 r.Gazeta codzienna żyje jeden dzień. Jej twórcy mierzą się z intensywnością i nietrwałością publikacji prasowych. W rockandrollowym rytmie pracy nad kolejnym numerem zdarza się jednak skomponować dzieło uniwersalne zapadające w pamięć na bardzo bardzo długo... Takim twórcą jest Krzysztof Ignatowicz, który w swojej karierze odpowiadał za szatę graficzną niezliczonych numerów Dziennika Bałtyckiego i wielu innych tytułów prasowych. Jest artystą o imponującej wyobraźni, jego prace cechują: odwaga, magnetyczna siła oraz oryginalne rozwiązania twórcze.

Jest wielokrotnym laureatem nagród GrandFront i ArtFront w konkursach Izby Wydawców Prasy na najlepsze okładki prasowe, laureatem srebrnego i brązowego medalu w międzynarodowym konkursie projektowania prasowego Chimera, a także laureatem europejskiego konkursu organizowanego przez Society for News Design-Helsinki 2005. Design to pasja Krzysztofa Ignatowicza, którą realizuje z euforycznym efektem jak w przypadku układu graficznego okładki Dziennika Bałtyckiego informującego o decyzji o organizacji przez Polskę europejskich mistrzostw piłkarskich czy ze spektakularnym rezultatem dzieła porażającego komunikatem wizualnym jak w przypadku kompozycji graficznej okładki Dziennika Bałtyckiego poświęconego 36. rocznicy masakry na Wybrzeżu czy też z magnum opus dotykającym najczulszej strefy wrażliwości, koncentrującym  uwagę na  nieprzemijających wartościach jak w przypadku przekazu graficznego okładki świątecznego numeru Naszego Olsztyniaka. Efemerydy, o których zaistnieniu trudno zapomnieć. Otwarcie wystawy twórczości Krzysztofa Ignatowicza odbędzie się 26.09.2017 r. o godz. 18.00 w Galerii ZPAP w Gdańsku przy ul. Piwnej 67/68. Serdecznie zapraszamy.

 


 


Krzysztof Ignatowicz studiował na Wydziale Architektury i Wzornictwa Przemysłowego w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom uzyskał  w 1983 roku. Jeszcze w trakcie studiów, jak wspomina artysta,  dokładnie 40. lat temu w pracowni prof. Zdzisława Walickiego wylosował realizację okładki dla Dziennika Bałtyckiego, gdzie dziesięć lat później rozpoczął karierę zawodową. Los rzucił go w wir pracy dla gdańskiego wydawnictwa prasowego i przez wiele lat realizował karierę twórczą w zakresie grafiki prasowej. Rozpoczął  od ogólnopolskiego czasopisma  dla kobiet „Maria”.  Od 1991 roku był  głównym grafikiem Dziennika Bałtyckiego,  a w latach 1997-2007 dyrektorem artystycznym.  W latach 2002-2005 pracował równolegle jako dyrektor artystyczny Gazety Poznańskiej Głosu Wielkopolskiego. Od 2007 do 2014 pełnił  funkcję krajowego dyrektora artystycznego grupy Media Regionalne. Od 2015 roku jest dyrektorem artystycznym Grupy WM, wydawcy Gazety Olsztyńskiej, Dziennika Elbląskiego i Naszego Olsztyniaka. W trakcie przeszło trzydziestoletniej pracy twórczej projektował ubrania, książki, plakaty, logotypy, identyfikacje wizualne, kalendarze, wnętrza, elewacje, meble, ale, jak podkreśla — głównie gazety. Projekty prasy realizował od 1984 roku i w tym czasie wykonał około osiemdziesięciu layoutów gazet codziennych, tygodników i magazynów.  Jego wysokie kompetencje twórcze otrzymały uznanie w wielu prestiżowych konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Okładki jego autorstwa zdobyły m.in. GrandFront i ArtFront w konkursach Izby Wydawców Prasy na najlepsze okładki  prasowe. Jest laureatem srebrnego i brązowego medalu  w międzynarodowym konkursie projektowania prasowego Chimera, a także laureatem europejskiego konkursu organizowanego przez Society for News Design-Helsinki 2005.

 

Krzysztof Ignatowicz

EFEMERIADA

okładki prasowe

wernisaż 26.09.2017 r., godz. 18.00

wystawa czynna do 15.10.2017 r.

Galeria ZPAP w Gdańsku przy ulicy Piwnej 67/68

Wystawę patronatem medialnym objęła TVP 3 Gdańsk

Our website is protected by DMC Firewall!