Galeria ZPAP przy ul. Piwnej 67/68 w Gdańsku

czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 13.00-17.00

Galeria ul. Piwna

B.KROPLEWSKI, E.ŁUKIEWSKA, A.PANEK / 3 MAMY SIĘ

 21.03.2018 r.


Przyjaźnie twórcze to fascynująca siła sprawcza. Tym razem w galerii ZPAP w Gdańsku przy ul. Piwnej 67/68 właśnie trójka przyjaciół artystów zaprezentuje swoją twórczość na wystawie pt. "3mamy się". Wernisaż odbędzie się 5 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00 z udziałem autorów: Benedykta Kroplewskiego, Ewy Łukiewskiej oraz Anny Panek. Ekspozycję malarstwa i tkaniny trzech twórców oglądać będzie można już od 3 kwietnia br. Zapowiada się niezwykle interesujące wydarzenie. Serdecznie zapraszamy.

„Do trzech razy sztuka” - to tytuł naszej pierwszej wspólnej wystawy, która odbyła się w galerii „Pax” w Elblągu. Prezentacja ta spotkała się z przyjaznym odbiorem, dlatego postanowiliśmy po kilku latach zorganizować kolejną, tym razem pod tytułem „3 po 3”. Galeria „Nova” w Malborku gościła nasze prace w listopadzie 2015 roku, w grudniu - galeria „Pok” w Pasłęku i w kwietniu 2016 roku – galeria „Nobilis” w Elblągu.

Po dwóch latach uznaliśmy, że czas na kolejną edycję, tym razem pod tytułem „3 mamy się”.

Dlaczego trzymamy się?

Znamy się od dawna i lubimy. Bywamy niekiedy na tych samych plenerach, często planujemy i realizujemy wspólne podróże. Mamy podobną wrażliwość i inspirujemy się wzajemnie. Przez lata doskonalimy nasz warsztat, rozwijamy umiejętności i poszerzamy pole artystycznych zaciekawień. Tworzymy jednak w różnych technikach. To wszystko, naszym zdaniem sprawia, że wspólne ekspozycje są urozmaicone i interesujące.

Benedykt Kroplewski, Ewa Łukiewska, Anna Panek, 2018

 


Anna Panek

Studia ukończyła w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi na Wydziale Grafiki. Dyplom uzyskała w pracowni plakatu u profesora Bogusława Balickiego w 1989 roku. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem graficznym, projektowaniem wnętrz. Brała udział w ponad 80 wystawach zbiorowych i zorganizowała 16 wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą (Niemcy, Holandia, Japonia, Szwecja, Francja). Uczestniczyła również w kilkudziesięciu plenerach i sympozjach artystycznych. Jest finalistką konkursu Obraz roku 2002. Brała udział w wielu projektach międzynarodowych, m.in. "Spadkobiercy Rembrandta", "Ku nowym brzegom", "Dialog". Jej ostatnie działanie to projekt „3 po 3”. Jest to cykl wystaw zorganizowanych wraz z zaprzyjaźnionymi artystami, Ewą Łukiewską i Benedyktem Kroplewskim.

Inspiracją do malowania większości moich obrazów jest architektura. Tematu szukam z aparatem fotograficznym. Tak powstały materiał jest impulsem do pracy. Fotografia jest jednak tylko notatką. Obraz, który powstaje jest raczej syntezą, buduję go dużymi plamami płasko kładzionego koloru. Kolor jest tym co interesuje mnie przede wszystkim. To właśnie przy jego pomocy staram się tworzyć atmosferę moich prac.

Anna Panek 2018

 


Ewa Łukiewska

www.facebook.com\Ewalukiewska Art

Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku na wydziale Malarstwa i Rzeźby. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w pracowni tkaniny artystycznej prof. Józefy Wnukowej. Jej twórczość koncentruje się wokół tkaniny oraz malarstwa, sztuki papieru. Prace często realizowane są autorskimi technikami. Poza powyższymi działaniami zajmuje się edukacją plastyczną na różnych poziomach wiekowych. Bierze udział w plenerach i sympozjach w zakresie sztuki. Prezentowała swoje prace podczas licznych (320 wystaw) wystaw zbiorowych i kilkudziesięciu indywidualnych.Jest laureatką wielu wyróżnień i nagród.

 


Benedykt Kroplewski

Urodził się w 1948 roku w Malborku. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Gdańsku, w pracowniach prof. Adama Harasa, Romualda Pietkiewicza, Witolda Janowskiego. Dyplom uzyskał w 1980 roku. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem, ilustracją, plakatem. Wystawiał w wielu miastach polskich między innymi we Wrocławiu, w Warszawie, w Poznaniu, w Bydgoszczy, w Białymstoku, w Szczecinie, w Elblągu, w Toruniu, w Gdańsku, w Malborku, w Lesznie, w Kaliszu, w Pleszewie... oraz za granicą w USA, w Japonii, we Włoszech, w Niemczech, w Belgii, w Szwecji, w Rosji, na Litwie, na Łotwie, we Francji, Armenii, Nepalu, Grecji ... .

Otrzymał liczne wyróżnienia i nagrody na konkursach i festiwalach:

„Gdański Plakat Roku” 1979 r.,

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku, 1979 r. nagroda za plakat,

„Minima de...” Bytom 1994 r. malarstwo, I nagroda

„Plener malarski” Białowieża 1999r., nagroda główna

„Wisła w akwareli” Włocławek 1995r., II nagroda

Salon elbląski Galeria EL, Elbląg 1081r. 2002r. malarstwo,

„Triennale Martwej Natury” Sieradz 2001r.,

„Biennale Małych Form Malarskich” Toruń 2003

„Biennale Malarstwa i Tkaniny” Gdynia 2010, I nagroda,

„Powiatowe koncepcje” Żuławy 2016, nagroda główna

 

Benedykt Kroplewski, Ewa Łukiewska, Anna Panek

„3 mamy się”

malarstwo, tkanina

Galeria ZPAP w Gdańsku przy ul. Piwnej 67/68

wernisaż: 5 kwietnia 2018 r., godz. 18.00

wystawa czynna od 3.04.2018 r. do 24 kwietnia 2018 r.

Patronat medialny:

 

Our website is protected by DMC Firewall!