Galeria ZPAP przy ul. Piwnej 67/68 w Gdańsku

czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 13.00-17.00

Galeria ul. Piwna

Rozmowa Marii Jędrzejczyk z Leszkiem Żurkiem, organizatorem wystawy fotograficznej Kopalnia Obrazu XVI, DUCH MIEJSCA – Zamek M

w Galerii ZPAP, przy ul. Piwnej 67/68 w Gdańsku, w dniach 28 kwietnia – 17 maja 2018 roku.


M.J. Jesteś organizatorem wystawy, przygotowanej przez siedmiu artystów, takich jak: Antoni Gruner, Robert Jop, Stanisław Michalski, Janusz Musiał, Agnieszka Piasecka, Michał Pietrzak oraz Leszek Żurek...

Co przyczyniło się do takiego zastawu autorów, czy można mówić o jakimś wspólnym mianowniku dla waszej twórczości?

L.Ż. Jesteśmy bardzo różni. Każdy ma co innego do przekazania, pracuje i tworzy inaczej. Łączy nas wspólna pasja: fotografowanie. Spotkaliśmy się na plenerze, który trwał tylko cztery dni, była jednak okazja nie tylko do pracy ale również do rozmów o sztuce fotografowania. Bardzo polubiliśmy się. Stąd pomysł wspólnej wystawy.

M.J. Czego spodziewasz się po tej wystawie, jakie są twoje oczekiwania?

L.Ż. Jest to kolejna okazja do pogłębiania naszych więzi, przyjaźni, wzajemnej sympatii, do wymiany poglądów na temat wspólnych zainteresowań.

M.J. Będzie to również znakomita okazja dla wszystkich, których fotografia interesuje do przeżycia artystycznej przygody, jaką będzie spotkanie z twórczością grupy różnych autorów. Dziękuję, za wysiłek związany z przygotowaniem tej wystawy.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd