Galeria ZPAP przy ul. Piwnej 67/68 w Gdańsku

czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 13.00-17.00

Galeria ul. Piwna

Aleksandra Radziszewska, Mieto Olszewski — malarstwo

28.07.2018 r.25 lipca 2018 r. w galerii ZPAP w Gdańsku przy ul. Piwnej 67/68 rozpoczęła się wystawa malarstwa Aleksandry Radziszewskiej i Mieta Olszewskiego. Oficjalnego otwarcia dokonał prezes Ryszard Kowalewski, o autorach wystawy opowiedziała Maria Jędrzejczyk. W swoim autorskim wystąpieniu Mieto Olszewski zajmująco przybliżył sylwetkę twórczą Aleksandry Radziszewskiej. Wypowiedź rozstrojoną falą emocji wsparła Ewa Radziszewska, siostra Aleksandry.

Mieto Olszewski kontynuował wystąpienie o swoim najnowszym cyklu obrazów już w anegdotycznej tonacji. Otwarcie było poruszające. Wystawa znakomita. Kompozycje Aleksandry Radziszewskiej uwodzą perfekcją malarską, a Mieta Olszewskiego fascynują energią plastyczną. Tę wystawę trzeba zobaczyć nie jeden raz. Będzie otwarta do 14 sierpnia 2018 r. Gorąco zapraszamy.

Najpełniej zachęcą do kontemplacji wystawy słowa prof. Mieczyslawa Mieta Olszewskiego w przytoczonym fragmencie tekstu z katalogu "Alexandra Radziszewska": ... Kolor u Radziszewskiej to nie jest nazwa tuby farby. To zawsze jest unikat niepodrabialny, nienazywalny, prywatny, czuły i wyrafinowany. W tej maceracji barwy nie ma wszakże męki malowania — ta  świeżość jest być może rezultatem radości tworzenia i po prostu talentu...

 Aleksandra Radziszewska (1954-2012)

malarstwo

Mieto Olszewski

malarstwo

Galeria ZPAP w Gdańsku

ul.Piwna 67/68

wystawa czynna do 14 sierpnia 2018 r.

patronat medialny

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!