Galeria ul. Mariacka

BOGUSŁAW GÓRECKI / SZTUKA POZOSTAŁA

 3.01.2019 r.


14 stycznia 2019 roku rozpocznie się wystawa twórczości Bogusława Góreckiego. Będzie to pierwsza w nowym roku ekspozycja w galerii ZPAP w Gdańsku przy ul. Mariackiej 46/47, inaugurująca cykl wystaw w 2019 roku. Rok wystawienniczy zacznie się wyraźnym wydarzeniem artystycznym. „Sztuka pozostała” to wieloznaczeniowy tytuł wystawy, który wprowadza w aurę najwyższych standardów malarstwa, rysunku i grafiki.

Wystawa ma stać się swoistym podsumowaniem 60 lat pracy twórczej artysty. Ekspozycję stworzą pejzaże i akty. Kompozycje Bogusława Góreckiego to oryginalne przedstawienia o klasycznych odniesieniach. Harmonia, łagodność, wymowność plastyczna to atrybuty twórczości Bogusława Góreckiego. Przed nami przyjemność kontemplacji. Wernisaż odbędzie się o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

 


Bogusław Górecki studia plastyczne odbył na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu w Katedrze Rysunku prowadzonej przez prof. Konrada Dargiewicza, gdzie przez dwa lata był asystentem. Dyplom magistra sztuk plastycznych otrzymał w 1956 roku. Od 1956 roku mieszka w Gdańsku. Od 21.02.1957 r. należy do Gdańskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków. Brał udział w wielu wystawach malarstwa, rysunki i grafiki m.in. w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Uczestniczył we wszystkich wystawach zbiorowych organizowanych przez Gdański Okręg ZPAP. Swoją twórczość prezentował dotychczas na czternastu wystawach indywidualnych w kraju i za granicą; w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Sztumie,Gorlicach, Londynie (Polska YMCA) oraz w Woerth Am Rhein w Niemczech. W okresie stanu wojennego prezentował swoją twórczość na indywidualnej wystawie w Galerii Świętego Jacka w kościele Dominikanów w Gdańsku oraz wystawiał prace w kościele św. Michała w Sopocie. Jego obrazy i grafiki znajdują się w zbiorach w Hamburgu, Oslo, Pradze, Turku. Organizował i prowadził trzy międzynarodowe plenery na Wybrzeżu. Jest także rzeczoznawcą o specjalności: ocena dzieł sztuki współczesnej w zakresie malarstwa.

 

Bogusław Górecki

Sztuka pozostała”

malarstwo, rysunek, grafika

60-lecie pracy twórczej

wernisaż 14.01.2019 r., godz. 18.00

wystawa czynna do 13.02.2019 r.

Galeria ZPAP w Gdańsku

ul. Mariacka 46/47

Our website is protected by DMC Firewall!