Galeria ZPAP przy ul. Piwnej 67/68 w Gdańsku

czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 13.00-17.00

Galeria ul. Piwna

Leonard Franciszek Berendt – malarstwo, rzeźba, instalacja, fotografia

8.02.2019 r.


1 lutego 2019 r. w galerii ZPAP w Gdańsku przy ul. Piwnej 67/68 rozpoczęła się ekspozycja prac Leonarda Franciszka Berendta. Oficjalne otwarcie odbyło się z udziałem artysty, kurator galerii Marii Jędrzejczyk, prezesa Ryszarda Kowalewskiego oraz licznie zgromadzonych gości. Wernisaż uświetnił koncert jazzowy. Dzięki pełnym koloru, energii artystycznej kompozycjom malarskim, przestrzennym i fotograficznym oraz charyzmie Leonarda Franciszka Berendta wieczór upłynął w barwnej i emocjonującej atmosferze.

Wystawa zaskakuje gamą wypowiedzi twórczych – malarstwo, rzeźba, instalacja, fotografia. Przyciąga entuzjazmem twórczym, który uwydatniają kompozycje. Jerzy Rochowiak w recenzji prac Leonarda Franciszka Berendta doskonale ujął energetyczne aspekty jego twórczości: „I prace malarskie, i fotograficzne Leonarda Berendta zatrzymują, wzbudzają ufność w szczerość twórcy. (…) Dobrze z nimi być. Gdyż w większości tchną radością, którą każdy z nas ma w swojej życiowej perspektywie.

Leonard Berendt intensywnie przeżywa artystyczną przygodę; jego twórczość malarska jest ważna dla niego, i dla tych, którzy do niej się zbliżą.”

Wystawa czynna do 22.02.2019 r. Serdecznie zapraszamy.Leonard Franciszek Berendt

malarstwo, rzeźba, instalacja, fotografia

A w żyłach kolor”

01.02.2019 – 22.02.2019

Galeria ZPAP w Gdańsku

ul. Piwna 67/68

Patronat medialny

Our website is protected by DMC Firewall!