Galeria ul. Mariacka

Wystawa "Cienie...Odbicia" Iwony Jurkiewicz

Już za kilka dni zapraszamy na kolejną wystawę w Galerii ZPAP przy ul. Mariackiej 46/47 zatytułowaną  "Cienie...Odbicia", której autorką będzie Iwona Jurkiewicz.

Artystka urodziła się w 1983 w Zamościu. Jest absolwentką Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom (2009) w pracowni prof. Sławoja Ostrowskiego, ze specjalnością ceramika artystyczna w pracowni prof. Teresy Klaman. Wcześniej uczęszczała do Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando w Zamościu ze specjalnością formy użytkowe i specjalizacją ceramika artystyczna (dyplom w 2003). Brała udział w wystawach i plenerach w Polsce i za granicą (Ukraina, Litwa, Francja, Hiszpania, Norwegia). Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, Hiszpanii, Francji, Ukrainie, Norwegii, Turcji, Szwecji.
W swojej twórczości głównie wykorzystuje materiały takie jak glina, drewno, kamień, żywica, techniki własne. Obecnie w swojej pracy artystycznej artystka zestawia dwa światy: ludzi i zwierząt, co w rezultacie przekłada się na groteskę.

Our website is protected by DMC Firewall!