Konkurs "Promuj swoje miasto-konkurs na unikalną grafikę promocyjną" Miasta Mrągowo

Rusza konkurs „Promuj swoje miasto – konkurs na unikalną grafikę promocyjną”. Do wygrania jest 5 tys. złotych brutto. Celem konkursu jest wyłonienie unikalnego projektu graficznego z krótkim hasłem promującym Mrągowo. Tematyka pracy musi być związana z Miastem, atrakcjami, zabytkami lub imprezami. Prace muszą być wykonane w technice grafiki komputerowej, zgodnie z najwyższymi standardami projektowania graficznego. Projekt powinien być przystosowany do różnorodnego wykorzystania m.in. na przedmiotach codziennego użytku oraz w materiałach promocyjnych i reklamowych. Autorskie, kreatywne i wykonane z dbałością o każdy detal propozycje można zgłaszać do 3 sierpnia 2020 roku, do godz. 15.00.


Jeżeli jesteś mieszkańcem lub sympatykiem Mrągowa, jesteś osobą kreatywną i chciałbyś, aby Mrągowo było kojarzone z Twoją twórczością, to właśnie ogłaszamy konkurs specjalnie dla Ciebie! Zaprojektuj unikalną grafikę, która będzie promować nasze Miasto,
stwórz krótkie oraz wpadające w pamięć hasło i zgłoś swoją pracę do konkursu.
To najprostsza metoda, aby zdobyć nagrodę główną: 5 000 złotych! Na prace czekamy do 3 sierpnia br.
Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Mrągowie
www.mragowo.pl.

 

Konkurs na mural organizowany przez miasto Bydgoszcz

 Konkurs na projekt i wykonanie muralu w przestrzeni murów oporowych linii tramwajowej ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Na projekty czekamy do 9 września.

Konkurs skierowany jest do osób profesjonalnie zajmujących się malarstwem, rzeźbiarstwem, architekturą, projektowaniem itp. Uczestnik powinien posiadać doświadczenie w realizacji murali lub kompozycji plastycznych i posiadać twórczy dorobek w tym zakresie lub przedstawić zespół autorski posiadający takie doświadczenie. Wcześniejszą twórczość przedstawioną w formie dokumentacji fotograficznej należy przesłać wraz z formularzem udziału w konkursie.

Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 projekty. Należy przesłać je mailowo z dopiskiem „Mural ul. Kujawska Bydgoszcz” na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i potwierdzić zgłoszenie telefonicznie: 52 58 58 177. Prace można wysyłać do 9 września.

Laureat konkursu na projekt i wykonanie muralu otrzyma 5 tys. zł oraz 80 tys. zł na wykonanie muralu. Ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej 12 września. Czas przewidziany na realizację zwycięskiego projektu to okres od 15 września do 30 listopada 2020 roku.

więcej informacji na stronie organizatora konkursu : https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/podroz-kujawska-w-innym-wymiarze/

Ogólnopolski konkurs malarski ŚWIATŁOCZUŁOŚĆ

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim konkursie malarskim Światłoczułość organizowanym przez Fundację PINATA


 Ogólnopolski konkurs skierowany jest do kobiet, artystek profesjonalnych. Warunkiem udziału jest ukończenie wyższej uczelni artystycznej.  Do konkursu będą mogły też zgłaszać się studentki IV-VI roku uczelni artystycznych.  

 „ŚWIATŁOCZUŁOŚĆ” jest hasłem stanowiącym punkt wyjścia dla twórczych poszukiwań. Jest to temat otwarty na różne interpretacje zarówno w obszarze malarstwa abstrakcyjnego jak i realistycznego, sztuki eksperymentalnej oraz tradycyjnej.

Konkurs ma na celu wyłonienie artystek reprezentujących różnorodne perspektywy twórcze, zebranie najciekawszych współczesnych twórczyń zajmujących się malarstwem.

 Zgłoszenie konkursowe należy przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

 Wybrane przez Jury prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Galerii ZPAP w Toruniu. Najlepsze prace zostaną umieszczone w e - katalogu.

Wydarzenie dofinansowano z budżetu Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Głównym Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie autorów ZAiKS.

 Laureatki konkursu otrzymają nagrody w wysokości 1000 zł, 500zł, 300 zł

 Termin przyjmowania zgłoszeń 2020-09-15

 Strona konkursu http://pinatagroup.com/swiatloczulosc/ 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "PANDEMIA. Sztuka w czasach zarazy"

Organizator  Fundacja PINATA i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza do udziału w konkursie „PANDEMIA. Sztuka w czasach zarazy”

W konkursie mogą wziąć udział artyści profesjonalni oraz studenci wyższych uczelni artystycznych IV – VI roku.

 


Prace zakwalifikowane do konkursu zostaną zaprezentowane na wystawie „PANDEMIA” w galerii internetowej. Wystawie towarzyszyć będzie będzie e-katalog – publikacja prezentująca wyróżnione i nagrodzone prace konkursowe.

 Termin przyjmowania zgłoszeń 2020-08-31

więcej informacji na stronie organizatora konkursu :http://pinatagroup.com/pandemia/

Konkurs Dystans Art Competition: Malarstwo i Rzeźba

Dystans Art Competition: Malarstwo i Rzeźba, to otwarty konkurs, zorganizowany przez Galerię Dystans, skierowany do studentów i absolwentów Wydziału Malarstwa i Rzeźby na wszystkich uczelniach wyższych w Polsce. Jest to pierwszy ogólnopolski konkurs organizowany w Krakowie, którego celem jest ukazanie aktualnych tendencji w młodej sztuce polskiej oraz wyłonienie nowych indywidualności twórczych. W ramach konkursu przewidziane są nagrody pieniężne oraz wystawa nagrodzonych prac w Galerii Dystans.

 Terminy : nabór trwa od 17 czerwca do 30 sierpnia, konkurs ma charakter dwuetapowy i 24 listopada odbędzie się wernisaż konkursu a także rozdanie nagród.

 


Przesyłamy także link do strony internetowej konkursu Galerii Sztuki Dystans.https://dystans.gallery/pl/konkurs/

Konkurs na projekt gadżetu promującego miasto Otwock

Organizator
Organizatorem konkursu jest Miejski Ośrodek Kultury,Turystyki i Sportu w Otwocku.

Uczestnicy
Konkurs skierowany jest do osób i firm zajmujących się projektowaniem graficznym.

Opis
Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie gadżetu promującego miasto Otwock.

Otwock ma dobry klimat, świdermajery, duszę, kulturę, ale do tej pory nie ma swojego gadżetu. Czas to zmienić!

Zapraszamy projektantów graficznych, artystów, pasjonatów! Zaprojektujcie gadżet i do 11 września 2020 przyślijcie projekt. Ogłoszenie wyników 18 września! Zwycięski gadżet wybierze jury, w składzie którego zasiądzie m.in. dziekan Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, prof.Tomasz Sobisz.

Wasz wyprodukowany gadżet będzie wyrażać Czas-Obiekt-Świadomość Otwockich Kontekstów.

Gadżet powinien nawiązywać do specyfiki i kultury Otwocka. Ma być być interesujący, estetyczny, poręczny, wykonany z ogólnodostępnych materiałów. Powinien być przedmiotem użytkowym. Koszt wykonania nie może być wygórowany (maksymalnie 20 zł).

Prace konkursowe można dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą do Miejskiego Ośrodka Kultury,Turystyki i Sportu w Otwocku.

Nagroda
Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 2.500 zł.

Termin
Termin składania prac upływa 11 września 2020 r. (decyduje data wpływu).

link do strony konkursowej: http://mostkultury.pl/?page_id=3156

Międzynarodowy Konkurs Rysunku Satyrycznego KARPIK 2020

 Ośrodek Kultury w Niemodlinie im. Agnieszki Osieckiej zaprasza do udziału Międzynarodowym Konkursie Rysunku Satyrycznego KARPIK 2020

Celem Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego „Karpik" jest ukazanie tradycji, cech i przywar narodowych w krzywym zwierciadle – za pomocą unikatowego wyrazu artystycznego jakim jest rysunek satyryczny. Tematem przewodnim i inspiracją dla rysowników z całego świata są: ryby (szczególnie karp), wędkarze, połowy widziane przez pryzmat różnych narodowości, kultur oraz technik artystycznych. 

Nagrody:
• Grand Prix: 2.800 zł brutto.
• Trzy równorzędne nagrody, każda w wysokości 1.150 zł brutto.

Termin nadsyłania prac upływa 30 września 2020 r. (liczy się data wpływu).

Więcej informacji na stronie organizatora: Ośrodek Kultury w Niemodlinie

Biennale Małej Formy Ceramicznej


Wydarzenie ma formę ogólnopolskiego konkursu, którego zwieńczeniem będzie wystawa prac konkursowych.

Do konkursu można zgłaszać małe formy ceramiczne. Prace muszą być wykonane z gliny i wypalone. Szkliwienie nie jest wymagane. Maksymalny wymiar nie może przekraczać 15 cm.

Prace będą oceniane w trzech kategoriach:
• kategoria I: biżuteria,
• kategoria II: forma użytkowa,
• kategoria III: forma rzeźbiarska.

Opłata za udział w konkursie wynosi 70 zł.

Wstępna kwalifikacja prac odbywa się na podstawie zdjęć przesyłanych mailem.

Nagrody
• Nagroda w kategorii "biżuteria": 1.500 zł brutto.
• Nagroda w kategorii "forma użytkowa": 1.500 zł brutto.
• Nagroda w kategorii "forma rzeźbiarska" – 1.500 zł brutto.
• Nagroda Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie – Grand Prix w kategorii „Mała forma ceramiczna”: 3.000 zł brutto.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 29 lipca 2020 r.

Więcej informacji na stronie organizatora :Wejherowskie Centrum Kultury

XXIX edycja konkursu na plakat bezpieczeństwa pracy „BIOZAGROŻENIA DZISIAJ”

 Centralny Instytut Ochrony Pracy   – Państwowy Instytut Badawczy zaprasza do udziału w XXIX edycji konkursu na plakat bezpieczeństwa pracy „BIOZAGROŻENIA DZISIAJ”

Konkurs skierowany jest do artystów plastyków, absolwentów i studentów uczelni i wydziałów plastycznych w Polsce i za granicą.

Każdy uczestnik może zgłosić dowolną liczbę prac.

Nagrody
• I nagroda: 5.000 zł
• II nagroda: 3.000 zł
• III nagroda: 2.000 zł
• 5 wyróżnień po 1.000 zł

Termin
Prace można przesyłać do 22 czerwca 2020 r.

Więcej informacji na stronie organizatora : Centralny Instrytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut badawczy

 

VIII Międzynarodowe Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego „Twórczo dla praw człowieka”

Fundacja na rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu – organizator VIII Międzynarodowego Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego „Twórczo dla praw człowieka” serdecznie zaprasza do udziału w konkursie.

W konkursie mogą wziąć udział profesjonalni artyści plastycy, absolwenci akademii sztuk pięknych i wyższych szkół plastycznych oraz studenci ostatniego roku tych uczelni. Biennale odbywa się pod hasłem „Twórczo dla praw człowieka”. Do konkursu można zgłaszać plakaty o tematyce społeczno-politycznej.

Nagrody
• Grand Prix: 5.000 zł
• II nagroda: 3.000 zł
• III nagroda: 2.000 zł
Przewidziane są również nagrody fundowane.

Termin składania prac upływa 30 czerwca 2020 r.

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są w regulaminie na stronie organizatora.

http://www.mdsm.pl/pl/aktualnosci/2257-8-biennale-info

 

 

.

Konkurs na Mural, ogłoszony przez Miasto Jastrzębie-Zdrój

Narysujcie Porozumienie Jastrzębskie!
 
W tym roku Jastrzębie-Zdrój obchodzi 40. rocznicę podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. Rocznicę zamierzają uczcić w wyjątkowy sposób.
Z tej okazji ogłosili Konkurs na projekt muralu. Główna nagroda to 15 tysięcy złotych.
Konkurs ma charakter otwarty, lecz zapraszają do niego przede wszystkim artystów, absolwentów wyższych uczelni artystycznych, twórców streetartowych projektów. Organizatorom zależy, by wyłoniona praca prezentowała wysoki poziom artystyczny. Nie narzucają techniki jej wykonania, autor musi jednak uwzględnić specyfikę późniejszego tworzenia muralu. Warunek jest jeden: obraz musi nawiązywać tematycznie do Porozumień Jastrzębskich, podpisanych w naszym mieście 3 września 1980.
 
Termin nadsyłania zgłoszeń: 22 maja 2020. Szczegółowy regulamin na stronie:

V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny KOLAŻ-ASAMBLAŻ

 
ogłoszony przez Galerię Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu, jest skierowany do artystów profesjonalnych oraz studentów ostatniego roku wyższych magisterskich uczelni artystycznych oraz wyższych magisterskich uczelni o profilu artystycznym z całej Polski.
Więcej informacji na stronie Galerii BWA w Olkuszu : www.bwaolkusz.com

KONKURS na opracowanie identyfikacji wizualnej EURO Chamber Music Festival Gdańsk

Zarząd Stowarzyszenia Artystów ZDOLNI DO WSZYSTKIEGO oraz Fundacji Ars Sine Qua Non ogłosili konkurs na opracowanie identyfikacji wizualnej (logo, plakat, ulotka) EURO Chamber Music Festival Gdańsk. Celem konkursu jest stworzenie znaku identyfikacji wizualnej, którym Festiwal będzie się posługiwał w materiałach promocyjnych i informacyjnych.
Dla autora najlepszej pracy przewidziana jest nagroda w wysokości 1 000 zł. Logo powinno jednoznacznie kojarzyć się z muzyką. Może nawiązywać do tradycji, historii Gdańska oraz morskiego i turystycznego charakteru miasta, ale jednocześnie oddawać jego współczesny charakter. Więcej informacji  o Festiwalu, a także jego historia od 2012 roku znajduje się pod adresem www.eurochambermusicfestival.com

IV Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Leona Wyczółkowskiego Bydgoszcz 2020

Zapraszamy do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie Malarskim organizowanym przez Okręg Bydgoski ZPAP wraz z Galerią Miejską BWA w Bydgoszczy

 

(…)To sztuka wyrosła z miłości do świata. Natury widzianej w emocjonalnych, uderzających feerią barw i światła pejzażach. Portretach najmniejszych drobin życia, tchnących czcią i czułością w opracowaniu szczegółu. To malarska opowieść o człowieku. Oddanemu życiu i pracy w harmonii z odwiecznymi rytmami natury. Historie ludzi zapisane w rysach twarzy, kreślonych w werystycznych, sugestywnych portretach. To symboliczny hołd dla ojczyzny. Tej małej, rodzimej i tej odwiecznej. W małych wycinkach pejzażu tworzył odniesienia do całej, bezkresnej, transcendentnej natury.

Wszystkie informacje szczegółowe o konkursie zostały wysłane mailem do Członków ZPAP OG

Czytaj więcej: http://www.facebook.com/konkurswyczolkowskiego

https://www.facebook.com/ZPAP-Bydgoszcz-1665378130393524/

Konkurs na dzieło wykonane z papieru 12th AMATERAS International Annual Paper Art Exhibition 2020

12 th AMATERAS International Annual Paper Art Exhibition
 
The event is a  part of Sofia Paper Art Fest 2020  - Twice Awarded with European Label 2015-2016  and 2017 - 2018 for Innovations from Brussels Commission.
The AMATERAS Foundation in Sofia, Bulgaria has the pleasure to launch series of international paper art events.
 

Czytaj więcej: Konkurs na dzieło wykonane z papieru 12th AMATERAS International Annual Paper Art Exhibition 2020

Our website is protected by DMC Firewall!