wystawy członków okręgu

Relacja fotograficzna z wernisażu wystawy Beaty Horyńskiej

W dniu 11 września 2021 r. w Galerii Mariacka przy ul. Mariackiej 48 w Gdańsku odbył się wernisaż wystawy ilustracji  Beaty Horyńskiej.

Wystawa zatytułowana "Istoty niewątpliwie jasne"czynna w dniach 11.09-01.10.2021 r. w godzinach: wt.-czw. 12.00-16.00, pt.10.00-14.00

zdjęcia z archiwum prywatnego B. Horyńskiej
Waldemar "Waldzior" Tłuczek z kolejnymi nagrodami


W sezonie lato'21 odbyły się w dniach 24-29 sierpnia w Moskwie trzy różne festiwale sztuki, wszystkie równolegle: Silhouette Festival, International Festival of Abstraction Arts i Modern Avangard spinające w całość imprezę Art Festival International Contest & Awards.
 
W e wszystkich trzech festiwalach Waldemar Tłuczek zdobył nagrody.
Poniżej dyplomy i zdjęcia nagrodzonych prac artysty : "Ekstaza", "Droga w nieznane", "Pustka".
 
G r a t u l u j e m y !
 
Zdjęcia z archiwum prywatnego W.Tłuczka


 
 
 

Wystawa Janusza Ploty

Zapraszamy na wernisaż wystawy JANUSZA PLOTY "Matryce rysunku 2" w dniu 25 września 2021 r. godz. 16.00 w Centrum Św. Jana w Gdańsku

Drodzy Przyjaciele w tworzeniu piękna
Zapraszam na moją najnowszą wystawę rysunku i nie tylko, do celebry sztuki, do Centrum św. Jana i rewelacyjnej odbudowy św. Jana.
Czyli Sztuka, Muzeum, Historia , Sacrum w jednym miejscu.
Wy wybieracie. Wszyscy Goście otwarcia wystawy zostaną uwiecznieni - w moim aparacie rentgenowskim tae, tworząc kolejne dzieło muzealne. Po covid19 idziemy do muzeum (w maseczkach jedwabnych,   filtrujących , złotych i platynowych ), potem do Wieczności .

                                                       artysta intermedialny  dr sztuki       janusz plota

 Wystawa Marii Lepczak-Wysockiej

𝗪𝘆𝘀𝘁𝗮𝘄𝗮: 𝗠𝗮𝗿𝗶𝗮 𝗟𝗲𝗽𝗰𝘇𝗮𝗸-𝗪𝘆𝘀𝗼𝗰𝗸𝗮 𝙍𝙚:𝙖𝙠𝙩𝙮𝙬𝙖𝙘𝙟𝙖 | 𝟬𝟵.𝟬𝟵 – 𝟮𝟵.𝟭𝟬.𝟮𝟬𝟮𝟭 𝗿.
𝗪𝗲𝗿𝗻𝗶𝘀𝗮ż 𝟵 𝘄𝗿𝘇𝗲ś𝗻𝗶𝗮 (𝗰𝘇𝘄𝗮𝗿𝘁𝗲𝗸) 𝗼 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟭𝟴:𝟬𝟬
𝗚𝗮𝗹𝗲𝗿𝗶𝗮 𝗣𝗲𝗿𝗼𝗻 𝗦𝘁𝗮𝗰𝗷𝗮 𝗢𝗿𝘂𝗻𝗶𝗮 𝗚𝗔𝗞
𝗸𝘂𝗿𝗮𝘁𝗼𝗿𝗸𝗮 𝘄𝘆𝘀𝘁𝗮𝘄𝘆 - 𝗔𝗻𝗻𝗮 𝗕𝗿𝘂𝗱𝘇𝗶ń𝘀𝗸𝗮
Na wystawie 𝙍𝙚:𝙖𝙠𝙩𝙮𝙬𝙖𝙘𝙟𝙖 Marii Lepczak-Wysockiej zostaną zaprezentowane prace, powstałe przy użyciu materiałów z różnorodnego tworzywa, które dzięki artystce otrzymały nowe przeznaczenie i przeistoczyły się z odpadów w unikatowe obiekty artystyczne. Celem wystawy jest zwrócenie uwagi odbiorców na problem umiejętności wtórnego użycia przedmiotu skazanego na wyrzucenie i nadanie mu innego, interesującego znaczenia oraz przeznaczenia, co przyczynia się do ochrony środowiska.
Wystawie będą towarzyszyć 𝘄𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝘆 𝗲𝗱𝘂𝗸𝗮𝗰𝘆𝗷𝗻𝗲 𝘇 𝗿𝗲𝗰𝘆𝗸𝗹𝗶𝗻𝗴𝘂, które odbędą w późniejszym terminie, a o których poinformujemy wkrótce.
-----------------------------------
𝗠𝗮𝗿𝗶𝗮 𝗠𝗮𝗿𝘁𝗮 𝗟𝗲𝗽𝗰𝘇𝗮𝗸-𝗪𝘆𝘀𝗼𝗰𝗸𝗮
Urodzona w Sopocie w 1958 roku. W latach 1977 – 1982 studiowała na Wydziale Malarstwa i Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku (obecnie ASP). Dyplom uczelni uzyskała w 1982 roku. Od 1983 r. należy do Gdańskiego Oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmuje się projektowaniem graficznym, pracuje w technice serigrafii. Uprawia malarstwo, posługując się techniką własną.
Bierze udział w wystawach organizowanych przez ZPAP, takich jak: Konfrontacje, Związki, Człowiek u progu XXI wieku. Uczestniczy w cyklicznych konkursach: Międzynarodowy Konkurs Rysunku we Wrocławiu (2003, 2006, 2009), Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej (2009, 2011), w konkursach i wystawach Stowarzyszenia Era Art (2001-2012).
Uczestniczy w Biennale Małych Form Malarskich w Toruniu (2005, 2007, 2009), jak i wielu innych wystawach. W 2001 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie na logo Stulecia Miasta Sopotu. Realizuje autorskie akcje uliczne. Od 2009 roku współpracuje z Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej oraz Gdańską Fundacją Wody, biorąc udział w warsztatach artystycznych, programach edukacyjnych, m.in. Bałtyckim Festiwalu Nauki (2012-2015), w akcjach plenerowych „Bioróżnorodność - poznaj by zachować”, nagrodzonych przez Ministerstwo Środowiska w 2010 roku. Bierze udział w Pomorskich Dniach Energii w Gdańsku (2011, 2012) oraz imprezie „RE: Miasto” w 2013 r.
Wystawia autorskie, unikatowe prace z recyklingu i prowadzi warsztaty kreatywne. Na wystawie indywidualnej w 2014 r. w siedzibie ZPAP w Gdańsku prezentowała rysunki „Z wolnej ręki”, a w 2018 r. prace z upcyklingu pt. „Osobliwa Re:kolekcja”, połączone z warsztatami.
Tworzy w sopockiej pracowni. Kolekcjonuje skarby bałtyckich plaż, które stanowią inspirację twórczą i ważny element edukacyjny. Aktywna społecznie i zaangażowana w obronę unikalnej przyrody, krajobrazu i zabytków rodzinnego Sopotu. Kandydatka na radną w wyborach samorządowych 2018 r. Niepoprawna optymistka.

 

Wystawa ilustracji Beaty Horyńskiej

Już dzisiaj zapraszamy na wystawę ilustracji BEATY HORYŃSKIEJ, zatytułowaną "Istoty niewątpliwie jasne" do Galerii Mariacka przy ul. Mariackiej 48 w Gdańsku

Wernisaż odbędzie się 11.09.2021 r. , (sobota) o godzinie 18.00.

Wystawa czynna w dniach 11.09-01.10.2021 r. w godzinach: wt.-czw. 12.00-16.00, pt.10.00-14.00


 

SŁAWOMIR GRABOWY - wystawa online zatytułowana "10 nowych obrazów na 75. rok życia, albo z okazji 50-lecie pracy twórczej"

 
Sławomir Grabowy urodził się i spędził dzieciństwo w Kopcu, do którego elektryczność przyszła razem z pierwszymi krokami Armstronga na Księżycu. Kilka lat po tych wydarzeniach ukończył gdańską PWSSP w pracowni prof. Rajmunda Pietkiewicza i od 50 lat maluje obrazy pisane, rysuje nożem na papierach i jednym dłutkiem dłubie na bolących nogach linoryty – pierwszy z nich nazywał się „Dwudziesta piąta” i na Gielniaku 1985 dostał dwie nagrody.
Miał 26 wystaw indywidualnych m.in.: w XYLON Museum Schwetzingen 2001; SNAP Gallery Edmonton 2008; dwukrotnie w PGS Sopot 2013, 2018; w Galerii Grafiki UMK Toruń 2017 i wziął udział w ok. 340 wystawach zbiorowych, w tym 178 międzynarodowych.
Otrzymał 82 nagrody i wyróżnienia – 2 w obu konkursach poetyckich i 20 nagród międzynarodowych za grafikę i rysunek, z których pierwsza przyszła z 12 Biennale Grafiki w Krakowie 1988, a dwudziesta z Bangkok Triennale International Print and Drawing Exhibition 2019.
Zaproszony imiennie na 40 wystaw m.in.: na „Zeitgenössische Europäische Hochdruckgrafik” – XYLON Museum Schwetzingen 1991 i 1998; „The European Contemporary Prints 1” – Seoul 2001; „2002 Korea International Print Art Festival” czy „MISTRZOWIE WARSZTATU. Polski Rysunek Współczesny” – BWA Bielsko-Biała 2014 i „Semafory. Wybór grafik LAUREATÓW MBG i MTG w Krakowie 1966 – 2016”, a jego prace są m.in. w zbiorach muzealnych Schwetzingen, Seoulu, Bangkoku, Cremony, Cluj, Barcelony, West Lafayette, Skopje, Gdańska, Krakowa, Łodzi, Olsztyna, Bydgoszczy, Ostrowa Wlkp., Lubaczowa, Jeleniej Góry, Lublina.
Od niedawna w domu Grabowego jedyną królową sztuk jest Muzyka. Przyniósł z pracowni zakupiony od Włodka Antkowiaka akordeon „Weltmeister” i samemu sobie gra jak 60 parę lat temu przeboje swojej młodości np. „Bella, bella donna...” 
„10 nowych obrazów na 75. rok życia, albo z okazji pięćdziesięciu lat pracy twórczej” jest dalszym ciągiem dotychczasowego graficznego i rysunkowego budowania, ten sam autor, z, wbrew pozorom, tym samym charakterem pisma, z jeszcze jedną próbą uzyskania maximum siły wyrazu przy użyciu minimum środków i bardzo ważnym w całej jego pracy nawracającym rytmem. Powstałe dzięki pomocy finansowej Województwa Pomorskiego pokazuje rok wcześniej (normalna wystawa wieszana z tej okazji „Ulubione przez Grabowego grafiki i rysunki Grabowego plus jeden obraz olejny” będzie, jak dobrze pójdzie, w roku 2022), czyli pokazuje w przeddzień, bo wszystkie ważne uroczystości od wspólnych z Danką i dziećmi czasów obchodzone są w ich wigilię.
            Autor na starość zrobił się gadatliwy i niektórzy przypominają jak, machając rękami, opowiadał im swój sen-marzenie:
„A po tej wystawie wieszanej – może to będzie zima i zaczną marznąć nam paluszki – pójdziemy na górę Suchanino, będzie tam czekał stos (87 albo i sto) grafik i rysunków, zrobimy koło i z krążącej butelki „Biebrzańskiej” znanego mi osobiście wybitnego twórcy z Mogilnic wypijemy po łyku, i popatrzymy jeszcze ostatni raz, to za nie te 80 nagród, i raz-dwa z czterech stron podpalimy. I wyciągniemy zziębnięte dłonie nad moim autorskim ogniskiem, i uśmiechając się do siebie z miłością i ze zrozumieniem ustalimy, że moja pięćdziesięcioletnia robota była światu czyli nam potrzebna, bo ciepłe paluszki zimą – to wcale nie jest tak mało!”
 
 
 
 
 
 
 
"Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Pomorskiego"Waldemar "Waldzior" Tłuczek - III miejsce w Międzynarodowym Konkursie "Wodny Świat"w Moskwie

Gratulujemy kolejnego sukcesu !

Waldemar Tłuczek zajął III miejsce w Międzynarodowej Wystawie i Konkursie w Moskwie.

W załączeniu dyplom za zajęcie III miejsca w konkursie oraz nagrodzony obraz : "Full Moon at Sea", 90 x 70 cm, oil on canvasWystawa Ryszarda Kowalewskiego "Wybrałem góry" w Gminnym Ośrodku Kultury w Janowie Podlaskim

Zapraszamy na wystawę malarstwa Ryszarda Kowalewskiego zatytułowaną  "Wybrałem góry" .

Wystawa czynna w dniach 16.08-14.09.2021 r. w Gminnym  Ośrodku Kultury ul. 1 Maja 12  w Janowie Podlaskim.
Wystawa Ryszarda Kowalewskiego "Wybrałem góry" w Sokołowskim Ośrodku Kultury w Sokołowie Podlaskim

Zapraszamy na wystawę malarstwa Ryszarda Kowalewskiego zatytułowaną  "Wybrałem góry" .

Wystawa czynna w dniach 14.06-8.08.2021 r. w Galerii DOM Sokołowskiego Ośrodka Kultury ul. Wolności 27 w Sokołowie Podlaskim.


ShakeArt! - Małgorzala Limon zaprasza

Serdecznie zapraszam na wernisaż w dniu 2 sierpnia 2021 r. o godz. 17.00 Dziedziniec GTS, na którym razem z 15 artystami z okolic Pomorza, Warszawy i Bydgoszczy zaprezentujemy prace zainspirowane dziełami Williama Szekspira. Wystawa będzie miała charakter performatywnyWydarzenie jest dedykowane mojemu stryjowi Jerzemu Limonowi

Dziękujemy Sponsorom: Desa Unicum, Wspólnota Gdańska i innym fundatorom za wsparcie

ShakeArt! to niezwykły projekt współpracy artystycznej, zainspirowanej dziełami Williama Szekspira. Jego pomysłodawczynią jest Małgorzata Limon, malarka, bratanica zmarłego w marcu bieżącego roku Profesora Jerzego Limona.

Do projektu zaprosiła 15 artystów wizualnych z Pomorza, Bydgoszczy i Warszawy, by wspólnie z nimi ożywić świat sztuki po długotrwałej pandemii. Ale też, by oddać hołd wieloletnim działaniom Profesora Jerzego Limona, wybitnego znawcy i niestrudzonego popularyzatora twórczości Mistrza ze Stratfordu. Każdy z artystów, w ramach udziału w „ShakeART!”, namalował portrety inspirowane dziełami Szekspira. Łącznie na wystawie znajdzie się 30 obrazów. Prezentacji będzie towarzyszył film z wypowiedziami twórców.

Wernisaż wystawy będzie miał charakter performatywny. Wydarzenie współtworzą artystki z Trójmiasta – Alicja Gruca – twórczyni unikatowych kreacji kostiumowych, malarka, performerka, scenografka oraz Joanna Czajkowska – choreografka, tancerka, pedagog tańca – które nadadzą wydarzeniu artystyczny kształt. Podczas wernisażu wystąpią amatorzy, którzy wcielą się w Szekspirowskie postaci z obrazów.

Artyści:
Bartosz Armusiewicz
Joanna Budzyńska-Sycz
Tadeusz Dołkowski
Dominika Hofman
Bogna Jarzemska- Misztalska
Monika Konczakowska
Pawel Krol
Małgorzata Limon
Julia Nowacka
Agata Nowosielska
Marta Papierowska
Maciej Rauch
Joanna Śmielowska
Dobrochna Walicka
Artur Wyszecki

więcej informacji na stronie Teatru Szekspirowskiego: https://festiwalszekspirowski.pl/pl/program-25fs/shakeart-25fs/?fbclid=IwAR0p97u2mLe_f7_EnEEsS8YnzvRp3pYZrbdj3PVJHvuP0mhrHAt3E1P3m5M

Wystawa sztuki współczesnej "CZTERY SPOJRZENIA" na zamku RYN, w której bierze udział Małgorzata Basińska

Zapraszamy na wystawę "Cztery spojrzenia" w sali Księcia Witolda poziom 0 w Zamku RYN ul. Pac Wolności 1

wystawa czynna codziennie w dniach 17.07 - 17.08.2021 r.

Wystawa sztuki współczesnej "CZTERY SPOJRZENIA" - jest współpracą czterech artystów o olbrzymim dorobku twórczym: KAROLINA ASZYK, MAŁGORZATA BASIŃSKA, ZBIGNIEW TREPPA, WIESŁAW ZAREMBA, każdy z artystów wnosi nowe wartości i zmusza do zatrzymania się w czasie i równocześnie do głębokiej refleksji.

więcej na stronie organizatora wystawy: https://www.zamekryn.pl/wydarzenia/szczegoly-wydarzenia?NewsID=56498


Waldemar "Waldzior" Tłuczek - III miejsce w Międzynarodowym Konkursie w Moskwie

Gratulujemy kolejnego sukcesu !

Waldemar Tłuczek zajął III miejsce w Międzynarodowej Wystawie i Konkursie w Moskwie.

W załączeniu dyplom za zajęcie III miejsca w konkursie oraz nagrodzony obraz : "Dziewczyna tańcząca z gołębiem" 

Artysta tak opisuje swój obraz :

"Dziewczyna tańcząca z gołębiem" to symbol budzącej się wiosny, owita siecią jak motyl kokonem, który z nastaniem wiosny uwalnia się. w tle widać tradycyjną, starą architekturę podkreślającą , że proces ten trwa niezmiennie od wieków. Gołąb jest symbolem pokoju między ludźmi a naturą, symbol pokoju , płodności i długowieczności. Wraz z wiosną co roku odradza się nowe życie...

Zdjęcia z kolekcji prywatnej W.Tłuczka 

Relacja z wernisażu TERESY SUPLICKIEJ _lipiec 2021 r. Klub Marynarki Wojennej

Zapraszamy na relacje z wernisażu wystawy rysunku Teresy Suplickiej zatytułowanej "Możliwości" w dniu 9 lipca 2021 r. godz. 18.00 w Klubie Marynarki Wojennej "Riwiera" przy ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni

 

Waldemar "Waldzior" Tłuczek - III miejsce w Międzynarodowym Konkursie w Moskwie

Gratulujemy kolejnego sukcesu !

Waldemar Tłuczek zajął III miejsce w Międzynarodowej Wystawie i Konkursie w Moskwie. 8-13.-6.2021 r.

W załączeniu dyplom za zajęcie III miejsca w konkursie oraz nagrodzony obraz : "A table in the garden"(Stół w ogrodzie) 60 x 40 cm, olej płótno

Zdjęcia z kolekcji prywatnej W.Tłuczka 

Gabriela Trynkler - wystawa w Galerii Sztuki Nowy Warzywniak

Zapraszamy na wernisaż  wystawy Gabrieli Trynkler "Miasta i Katedry. najstarsze i najnowsze" w dniu  27 czerwca 2021 r. o godz. 18.00 do Galerii Sztuki Nowy Warzywniak.

Wystawa czynna w dniach 27.06-14.07.2021 r.


 

Waldemar "Waldzior" Tłuczek - II miejsce w Międzynarodowym Konkursie w Moskwie

Gratulujemy kolejnego sukcesu !

Waldemar Tłuczek zajął II miejsce w Międzynarodowej Wystawie i Konkursie w Moskwie.

W załączeniu dyplom za zajęcie II miejsca w konkursie oraz nagrodzony obraz : Friendship  60 x 40, olej płótno

Zdjęcia z kolekcji prywatnej W.TłuczkaWaldemar "Waldzior" Tłuczek - III miejsce w Międzynarodowym Konkursie w Moskwie

Gratulujemy kolejnego sukcesu !

Waldemar Tłuczek zajął III miejsce w Międzynarodowej Wystawie i Konkursie w Moskwie.

W załączeniu dyplom za zajęcie III miejsca w konkursie oraz nagrodzony obraz : "The Spirit of the Forest" 70 x 90 cm , olej, płótno,

Zdjęcia z kolekcji prywatnej W.TłuczkaWystawa Zofii Orczyńskiej "Nadmorskie klimaty"

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa Zofii Orczyńskiej "Nadmorskie klimaty" do lokalu artystycznego "Tygiel" w Gdyni, ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV.
Wystawa pokazująca charakterystyczne morskie krajobrazy będzie czynna od 3 czerwca do 31 lipca 2021 roku. Wernisaż (wg. obowiązujących norm sanitarnych) odbędzie się dnia 2 lipca br. o godz. 18.00.

Wystawa rysunku Teresy Suplickiej zatytułowana "Możliwości"

Zapraszamy na wernisaż wystawy Teresy Suplickiej w dniu 9 lipca 2021 r. godz. 18.00 do Klubu Marynarki Wojennej "Riwiera" przy ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni

Projekt i wykonanie plakatu-T.Suplicka


Stanisław Olesiejuk - wystawa w Białej Podlaskiej czerwiec 2021 r.

Zapraszamy na kolejną wystawę Stanisława Olesiejuka, zatytułowaną "Druga dekada. Cięcie. Nokturn. Translokacje".

Galeria Podlaska Bielskiego Centrum Kultury w Białej Podlaskiej.

Wystawa czynna w dniach 4-30.06.2021 r.


Wystawa malarstwa Doroty Białczak zatytułowana "Isola Felice".

Wystawa czynna do dnia 31 maja 2021 r. 

Wyspa Skarbów GAK na Wyspie Sobieszewskiej

Link do filmu z wystawy : https://www.facebook.com/wyspaskarbow.gak/videos/277779924009561

Isola Felice - Wyspa Szczęśliwa to wystawa szczególna. Jest malarskim zapisem zmieniających się krajobrazów Wyspy Sobieszewskiej – otaczającej ją zatoki, rzeki oraz pól. 27 obrazów powstało w przeciągu 2 miesięcy stając się dowodami na istnienie, na zmianę, na uważność. To także próba zwrócenia uwagi odbiorcy na widziane przez autorkę cuda wyspiarskiej przyrody.
Dorota Białczak - rzeźbiarka, konserwatorka, kuratorka, uprawiająca ceramikę oraz fotografię artystyczną, a także malarstwo. Zajmuje się animacją kultury i arteterapią. Mieszkanka Wyspy Sobieszewskiej.
Dostępna jest również wersja filmu z audiodeskrypcją: https://fb.watch/5pcwQ2rOh5/

Wystawa Katarzyny Grządzieli i Czesława Fankidejskiego „Abstrakcyjnie / Osobiście"

Wystawa czynna w dniach 24 maja – 04 czerwca 2021 r. w  GTPS Galeria „PUNKT", ul. Chlebnicka 2 w Gdańsku
w godzinach:
24 maja – 10:00-15:00; 26 maja – 10:00-15:00; 28 maja – 15:00 – 19:00; 31 maja – 10:00-15:00; ; 2 czerwca -10:00-15:00;  04 czerwca – 15:00-19:00

więcej informacji na stronach: http://gtps.art.pl/events/abstrakcyjnie-osobiscie-katarzyna-grzadziela-i-czeslaw-fankidejski/ , https://www.facebook.com/Gda%C5%84skie-Towarzystwo-Przyjaci%C3%B3%C5%82-Sztuki-323639351006860

zdjęcia z archiwum prywatnego artystów

ABSTRAKCYJNIE/OSOBIŚCIE

Jesteśmy parą artystów, których połączyło początkowo zauroczenie, potem miłość, pasja do sztuki i córka. Od narodzin Felicji minęło przeszło cztery lata i przez ten czas mocno na siebie współoddziałujemy, czasami aż iskry lecą i na całe szczęście potrafimy to przekłuć w szczęście. Sztuka jest naszym domowym językiem i w twórczej atmosferze dorasta nasze dziecko. Gdy my rzeźbimy czy rysujemy ona pracuje z nami, choć ostatnio chce być dentystką.

W działaniu ścieramy nasze wizje na temat sztuki i tego o czym i jak chcemy tworzyć dzięki czemu nawracamy siebie nawzajem na właściwe tory drogi artystycznej. Prace na wystawie mówią o nas samych, a każda ma inne tło dzięki, któremu powstała. Czasami był to chwilowy przypływ emocji czasami coś co już długo w głowie siedzi i musi wyjść. W każdej z tych prac jest drugie dno i czasami można o nim opowiedzieć, a czasami są to osobiste emocje. Pytajcie :-)

Kasia Grządziela urodziła się w konwencji teatralnej, która ukształtowała ją niestandardowo. W świadomym już wieku dorosłym - żabim skokiem przeskoczyła w cudowny świat rzeźby, który pochłonął ją całkowicie swymi możliwościami wyrazu. W ostatnich – pandemicznych czasach więcej maluje, gdyż płaski świat również potrafi wciągnąć swoją głębią!
Od 2017 roku absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Studiowała również na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz w Universia v Ljubljani (Słowenia). Współtworzy TITU art group.
Czesław Fankidejski jako rzeźbiarz jest eksperymentatorem formy myszkującym wśród możliwości wyrazu. Nie interesują go rzeźby o niczym, poszukuje raczej większego sensu i wartości.
W 2001 r. ukończył Liceum Plastyczne w Gdyni Orłowie na kierunku Formy Użytkowe ze specjalizacją Snycerstwo. W 2008 roku został absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Rzeźby u profesora Stanisława Radwańskiego, specjalizacja: Rekonstrukcja Rzeźby w Kamieniu u Stanisława Gierady. Podczas swojej drogi twórczej zrzeszony był z „e66” i „WL4”, obecnie współtworzy „TITU art group”.
 

Wystawa grafiki "Gdynia Realna-Wirtualna" na Darze Pomorza.

Wystawa została przygotowana przez Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART przy udziale Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.
Udział w wystawie biorą polscy artyści związani z najważniejszymi ośrodkami graficznymi w kraju. Wśród nich członkowie ZPAP Okręgu Gdańskiego: Magdalena Hanysz, Dominik Włodarek i Wojciech Kostiuk. Wśród prac znajdują się zarówno przykłady tradycyjnych technik, jak i formy nowatorskie i eksperymentalne.
Otwarcie wystawy odbyło się on-line dnia 18 maja 2021, ale do dnia 30 czerwca można ją oglądać w realu. Relacja  na żywo + wirtualna galeria są dostępne na profilu Facebook ERA ART (www.facebook.com/eraart.spaw).
 

Waldemar "Waldzior" Tłuczek - II miejsce w konkursie malarskim Festival Emocji w Moskwie

Gratulujemy zdobycia kolejnej nagrody i zajęcia 2 miejsca w nominacji "Melancholia" w konkursie malarskim Festival Emocji w Moskwie, który odbył się w dniach 27 kwietnia-4 maja 202 r.

 link https://emotionsfestival.com/index.php/ru/medias/14-media-materialy-2021-aprel  - wyniki z konkursu malarskiego - Festival Emocji w Moskwie

Poniżej dyplom i zdjęcie nagrodzonego  obrazu zatytułowanego "Zaduma" ( 60x40 cm, olej, płótno)
 
Zdjęcia z prywatnego archiwum W. Tłuczka
 


Stanisław Olesiejuk - wystawa w Galerii Sztuki Nowy Warzywniak

W dniach 25.04-19.05.2021 r.  w Galerii Sztuki Nowy Warzywniak w Oliwskim Ratuszu Kultury  ul. Opata Jacka Rybińskiego 25 w Gdańsku zostanie zaprezentowana wystawa Stanisława Olesiejuka "Cień" 5.19

 

Stanisław Olesiejuk urodził się w 1956 roku w Międzyrzecu Podlaskim. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida i Instytut Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Uczeń Mariana Stelmasika, Ryszarda Winiarskiego, Koji  Kamoji, Maksymiliana Snocha, Bogumiła Zagajewskiego. Dyplom (1983) w pracowni malarstwa sztalugowego prof. Mariana Stelmasika. Specjalizuje się w malarstwie olejnym, pastelu, gwaszu, rysunku i grafice warsztatowej. Przez wiele lat godził aktywność artystyczną z działalnością pedagogiczną. Zrealizował 73 wystawy  indywidualne; wziął udział w ponad 200 wystawach zbiorowych. Liczne prace w zbiorach muzealnych, m.in. w Gdańsku, w Słupsku, w Pelplinie, w Gdyni, w Koszalinie, w Lubaczowie, w Białej Podlaskiej. Wielokrotnie nagradzany i odznaczany, m.in. Stypendium Ministra Kultury i Sztuki (1988), Medal Komisji Edukacji Narodowej (1996), Laureat konkursu „Sztuka dwóch czasów” Muzeum Narodowe w Gdańsku (1999), medal Zasłużony Działacz Kultury (2001), Srebrny Krzyż Zasługi (2004), Wyróżnienie Honorowe Jury w VII Międzynarodowym Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej (2013), Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury (2015). W 2010 Wydawnictwo Bernardinum wydało album monograficzny „Stanisław Olesiejuk” autorstwa Elwiry Worzały. Należy do ZPAP, ZPAMiG, SPP,

film z otwarcia wystawy : https://youtu.be/koWHbKAcU8M

Więcej informacji na stronie organizatora: https://www.galeriawarzywniak.pl/index.php?s=wydarzenie&idw=751

Marta Rynkiewicz - wystawa w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie

W dniach 22.04-06.06.2021 Marta Rynkiewicz zaprasza na wystawę "Gdzie wszystko można, nic nie trzeba" do  Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie Plac Zdrojowy 2

Malarstwo Marty Rynkiewicz to podróż w krainę snu, fantazji i trudnego do uchwycenia niepokoju. Obrazy urodzonej w 1983 roku malarki, przenoszą nas w świat, w którym dominuje przejmujące poczucie pustki i zawieszenia w czasie. Przenika je oniryczny nastrój niepokoju, niedomówienia, a może nawet i strachu? Pozbawione ludzkiej obecności pejzaże, wnętrza i przestrzenie jednocześnie zapraszają do wejścia w ten świat i budzą obawę. Obrazy Marty Rynkiewicz są zaproszeniem do odkrywania tajemnicy.

Więcej informacji na stronie organizatora: https://pgs.pl/marta-rynkiewicz-kiedy-wszystko-moze-sie-zdarzyc-when-antyhing-can-happen/ i facebooku https://www.facebook.com/events/944201599665782/


Wystawa Stanisława Gierady w Galerii Sztuki Nowy Warzywniak

W dniach 30.04-26.05.2021 r.  w Galerii Sztuki Nowy Warzywniak w Oliwskim Ratuszu Kultury  ul. Opata Jacka Rybińskiego 25 w Gdańsku zostanie zaprezentowana wystawa Stanisława Gierady "Kobiety"
 
Stanisław Gierada urodził się w 1943 w Baćkowicach. W 1968 ukończył Wydział Rzeźby Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku w pracowni prof. Stanisława Horno-Popławskiego. Był wieloletnim pedagogiem gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Twórca Pomnika Ofiar Grudnia 70 w Gdyni oraz pomnika w Norylsku ku czci Polaków pomordowanych na Syberii. Jest autorem wielu projektów z zakresu konserwacji, architektury wnętrz, malarstwa ściennego, medalierstwa oraz rzeźby sakralnej i pomnikowej. Uczestniczył w wielu sympozjach, wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą, m.in. w Niemczech, Szwecji, Kanadzie. Brał udział w międzynarodowych konkursach rzeźby w śniegu w Szwajcarii i Kanadzie. Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska oraz Marszałka Województwa Pomorskiego.

Mariusz Białecki, wykładowca Wydziału Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku: „W Małej Zbrojowni ciągle są widoczne  ślady obecności Stanisława Gierady. Przy wejściu głównym zaprasza kopia rzeźby Wenus z Milo, parę metrów dalej pod plandeką leży Rycerz z fasady Dużej Zbrojowni, na korytarzu pilnuje porządku zrekonstruowana kamienna figura z fasady Domu Angielskiego. Wszystkie kopie wykonano w pracowni Rekonstrukcji Rzeźby. Wielu absolwentów dzięki studiom w tej pracowni z dużym sukcesem działa w przestrzeni rekonstrukcji i konserwacji zabytków. To zmaterializowany sens edukacji”.
 
 

Waldemar Tłuczek "Waldzior" z kolejną międzynarodową nagrodą w "Russian Art Award" 2021 w Moskwie

W konkursie Russian Art Award 2021 w Moskwie Waldemar Tłuczek zdobył Nagrodę Rosyjską w dziedzinie sztuki symbolicznej  i został laureatem III stopnia, był też nominowany do wystawy За вклад в Российское Искусство" za którą otrzymał dyplom finalisty.

Gratulujemy!!!

Poniżej zdjęcie nagrodzonego obrazu "New Arka" 90x70 cm, olej, płótno i dyplom

Zdjęcia z archiwum prywatnego W.TłuczkaWaldemar Tłuczek "Waldzior" z kolejną międzynarodową nagrodą w "Art-Seasons" 2021 Spring

Z przyjemnością informujemy, iż nasz kolega Waldek Tłuczek "Waldzior" odniósł kolejny sukces zdobywając I miejsce w konkursie  "Art-Seasons"- 2021 Spring w Moskwie.

G r a t u l u j e m y !!!

Poniżej zdjęcie nagrodzonego obrazu zatytułowanego  "Dziewczyna śpiąca na plaży", 40x60 cm, olej, płótno oraz dyplom.

zdjęcia z archiwum prywatnego W. Tłuczka 

Bogna Klaman-Tarnowska - wystawa w Oliwskim Ratuszu Kultury

Bogna Klaman-Tarnowska w dniach 13 marca - 10 kwietnia zaprasza na wystawę malarstwa do Oliwskiego Ratusza Kultury, Gdańskiej Galerii Sztuki Nowy Warzywniak ul. Opata J. Rybińskiego 25 w Gdańsku


Bogna Klaman "Kalejdoskop marzeń" - wystawa w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku

Bogna Klaman wraz z Marianną Jagodą i Joanną Nurowską w dniu 17 marca otworzyły wystawę malarstwa, ilustracji i linorytu  pod wspólnym tytułem "Kalejdoskop marzeń".

Wystawa czynna w dniach 17 marzec-11 kwiecień 2021 r. w Nadbałtyckim Centrum Kultury, Ratusz Staromiejski ul. Korzenna 33/35 w Gdańsku


Waldemar Tłuczek - I miejsce w Międzynarodowym konkursie w Sankt Petersburgu.

Z wielką przyjemnością informujemy, iż  członek Okręgu Gdańskiego Związku Polskich Artystów Plastyków, nasz kolega  Waldemar Tłuczek "Waldzior"

zajął I miejsce w Międzynarodowym konkursie malarstwa  , projekt Woman 2021 w Sankt Petersburgu

w kategorii malarstwo klasyczne, nominacja realizm magiczny, kobieta i przestrzeń .

Tym samym został zaproszony na członka w Związku Sztuki.

Serdecznie gratulujemy!!!!


Po lewej nagrodzony obraz : Waldemar Tłuczek, "Moc kobiety", 90x66cm, olej, płótno (zdjęcie z kolekcji prywatnej W.Tłuczka)

Poniżej - dyplom


Relacja fotograficzna z przygotowań i otwarcia wystawy Barbary Woźniak

Barbara Maria Woźniak - Spotkanie przy stole.

Projektornia GAK w Gdańsku Brzeźnie przy ul. Dworskiej 29a
Wystawa czynna w dniach 10.02-5.03.2021 r.
 
Przygotowania do wystawy , fot. B. Woźniak
  
 fot. B. Woźniak, na zdjęciu kurator wystawy I.T. Jopkiewicz


Wystawa , fot. B. WożniakAutorka wystawy Barbara Wożniak, fot. I.T. Jopkiewicz


Iwona Jurkiewicz - 25 Międzynarodowy Wschodni Salon Sztruki Lublin 2020

"Luna" i "Lunatycy" Iwony Jurkiewicz  na 25 Międzynarodowym Wschodnim Salonie Sztuki Lublin 2020.

Zapraszam do oglądania wystawy pokonkursowej: https://www.spotkaniakultur.com/pl/node/2546

Zdjęcia z archiwum prywatnego Iwony JurkiewiczWystawa DOROTY BIAŁCZAK w Galerii "a" w Starogardzie Gdańskim

W Starogardzkim Centrum Kultury, w Galerii im. Michała Faryseja "a" Dorota Białczak otworzyła swoją, jakże niecodzienną wystawę.
Zachęcamy do obejrzenia filmów i katalogu, do których linki są  zamieszczone poniżej.
 
W zeszłym roku minęło 25 lat mojej artystycznej pracy, z tej  też okazji miała odbyć się jubileuszowa wystawa w  Galerii "a" w Starogardzie Gdańskim. Z powodów pandemii dwukrotnie jej termin był przekładany. Trzeci termin  zmaterializował się w postaci niniejszych  prezentacji.
Serdecznie zapraszam Kolegów i Koleżanki do  ich obejrzenia, jednocześnie dedykując je wszystkim tym, którzy kochają naturę, zwierzęta i mają serca pełne miłości, empatii i szacunku do nich, jak również zwierzętom, których obecność w naszym życiu trwa poza czasem.    Dorota Białczak
 
zdjęcia z archiwum prywatnego Doroty BiałczakBarbara Maria Woźniak - Spotkanie przy stole.

Zapraszamy na wystawę BARBARY MARII WOŹNIAK.
Projektornia GAK w Gdańsku Brzeźnie przy ul. Dworskiej 29a
Wystawa czynna w dniach 10.02-5.03.2021 r.
więcej informacji na stronie organizatora: www.gak.gda.pl

 

Wystawa rzeźby DANKI JARZYŃSKIEJ zatytułowana "Impuls"

 
Wystawa będzie czynna 16.01-14.03.2021 r. w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.
 
* Danka Jarzyńska opowiada o swojej wystawie : https://youtu.be/8R04hJioQac
 
* Prof. dr hab. Lechosław Lameński, historyk sztuki i krytyk, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II opowiada o najnowszej wystawie Danki Jarzyńskiej "Impuls".https://youtu.be/YIoVHSG6RxY

Więcej informacji o wystawie na stronie : https://www.rzezba-oronsko.pl/index.php?aktualnosci,1653,danka_jarzynska_impuls_

* Recenzja wystawy Danki Jarzyńskiej napisana przez prof. Lechosława Lameńskiego :

Lechosław Lameński

 

Impuls – wystawa rzeźb Danki Jarzyńskiej w Orońsku

 

Mroźny poranek 16 stycznia 2021 roku. Emanujący niespotykaną ciszą, pusty – jak nigdy o tej porze roku – rozległy park przy Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, pokryty grubą warstwą świeżego śniegu, który spadł w nocy, sprawia baśniowe wrażenie. Pomiędzy nagimi, pozbawionymi liśćmi gałęziami drzew, przysypane śniegiem liczne, bardzo różnorodne rzeźby, autorstwa wielu współczesnych artystów polskich, stanowią interesujący element stałej ekspozycji plenerowej Centrum od wielu już lat. Ze względu na panującą pandemię wchodzące w skład Centrum Muzeum Polskiej Rzeźby Współczesnej, jak i dwie jego galerie parkowe: Galeria „Oranżeria” i Galeria „Kaplica” są zamknięte dla zwiedzających, niestety nie wiadomo do kiedy. Ale jakby na przekór wszystkim i wszystkiemu, w skromnym, pozbawionym wystroju wnętrzu, czyli niedużej, neoklasycystycznej kaplicy, stojącej nieco z boku, tuż przy ogrodzeniu, otwarto w południe – po raz pierwszy w Centrum – wystawę kilkunastu rzeźb interesującej artystki z Wybrzeża. Co prawda bez publiczności, ale za to z kamerą wideo, która zarejestrowała nie tylko wszystkie pokazane prace, ich ustawienie, relację z otoczeniem, ale także okolicznościowe wypowiedzi kuratora, krytyka sztuki i samej artystki, które będzie można obejrzeć na stronie internetowej Centrum. Tak więc wydaje się, że wystawa nie pozostanie nie zauważona, a dorobek jej autorki, dzięki przekazowi internetowemu, pozostanie w pamięci wszystkich zainteresowanych tematem.

Czytaj więcej: Wystawa rzeźby DANKI JARZYŃSKIEJ zatytułowana "Impuls"  

Luxembourg Art Prize 2020 - Józef Izydor Dobrowolski

Miło nam poinformować, iż nasz kolega Józef Izydor Dobrowolski w 2020 roku wziął udział w Międzynarodowym Konkursie Luxembourg Art Prize 2020


Luxembourg Art Prize 2020 - Andrzej Socha

Miło nam poinformować, iż nasz kolega Andrzej Socha w 2020 roku wziął udział w Międzynarodowym Konkursie Luxembourg Art Prize 2020


Ogólnopolskie Biennale Sztuki- 46. Salon Zimowy w Radomiu - wyniki

Gratulujemy Joannie  Sieradzkiej i Waldemarowi "Waldziorowi" Tłuczkowi , których prace zostały zakwalifikowane do wystawy  Ogólnopolskiego Biennale Sztuki- 46. Salonu Zimowego w Radomiu.

Wystawa towarzysząca wydarzeniu będzie miala miejsce w Mazowieckim Centrum  Sztuki Współczesnej Elektrownia" w Radomiu.Termin wernisażu podany zostanie na stronie organizatora.. 

Więcej informacji : https://www.mcswelektrownia.pl/index.php/aktualnosci/articles/id-46-salon-zimowy-wyniki.html

 

Czwarte międzynarodowe wydarzenie artystyczne HOMAR'2020

Performance Sztuki Światła

Instytut Sztuki Współczesnej Arta/Iran organizuje 4 wydarzenie artystyczne Homar na poziomie międzynarodowym przez 4 dni od 26 do 29 października 2020 roku.

W czwartej edycji sztuki  Homar prezentuje prace światowych artystów, którzy wykorzystali „światło” do wyrażenia swoich koncepcji, a często za platformę prezentacji swoich dzieł wybierali naturę.

Arta Institute miał zorganizować Homar Festival w przyrodzie Lorestanu, na który zaprosi uznanych artystów działających w dziedzinie performance art i sztuki środowiskowej a jako program dodatkowy tego festiwalu zaplanowano wystawę. Wraz z nadejściem choroby koronawirusowej (COVID-19). Programy występów na żywo zostały wyeliminowane, a program wystaw jest poważnie rozwijany z udziałem większej liczby artystów.

Janusz Plota dokumentacja sztuki światła i ognia: CSW Łaznia pl/ tae/plotaart 11/21/11,GSS tae/plotaart pl/04/05/12

Prace pięćdziesięciu artystów :

Alexander Escalona/ Venezuela, Antonela Veronica Gonzalez/ Argentina,   Atefeh Arani/ Iran/ Canada, BBB Johannes Deimling/ Germany, Bernardo Gonzalo Leon Gomez/ Chile, Biljana Bosnjakovic/ Italy, Daniela Beltrani/ Italy, Deli Agnes/ Hungary, Elke Prieß/ Germany, Endre Gaal/ Hungarey, Farzaneh Njafi/ Iran, Farzaneh Soleymani/ Iran, Fereshteh Alamshah/ Iran, Fereshteh Zamani/ Iran, Godwin Roger Constantine/ Sri Lanka, Gustaf Broms/ Sweden, Hector Canonge/ U.S.A., Helena Goldwater/ U.K., Janusz  Plota/ Poland, Jeetin Rangher/ India, JOAKIM ​PR​ STAMPE/ Sweden, Kanwal Tariq/ Pakistan, Karin van der Molen/ Netherland, Karin van der Molen/ Netherland & Elena Redaelli/ Italy, Khaing Su/ Myanmar, Laleh Ayati/ Iran, Leonid Tishkov/ Russia, les Fujak [Margrit Neuendorf and Olivier Huet], France, Mahtab Ghaemi Manesh/ Iran, Marina Barsy Janer x Isil Sol Vil/ Spain, Mario Montoya/ Spain, Mehdi Javaheri/ Iran, Miguel Angel González Merchá/ Colombia, Mirosław Maszlanka/ Poland, Mohammed Abd Alwasi/ Iraq, Nemat Hasanvand/ Iran, Niana Liu/ U.S.A, Olga Hedwig Janice Wilson/ New Zealand, Patrícia Corrêa/ Portugal, Peter Alper/ Hungary,   PRITHVI  SHRESTHA/ Nepal, Razieh Godarzi/ Iran, Rooh Emami/ Iran,   Satadru Sovan Banduri/ India, Stein Henningsen/ Norwey, Shubho O Saha/ Bangladesh, Tara Goudarzi/ Iran, Xie Rong/ U.K. 

 TERESA SUPLICKA "Możliwości" - wystawa rysunku w Klubie Marynarki Wojennej "Riwiera" w Gdyni

Zapraszamy na wernisaż w dniu 6 listopada 2020 r. o godz. 18.00 do Klubu Marynarki Wojennej "Riwiera" w Gdyni
Ryszard Kowalewski - wystawa w Jabłonnie 27.09-10.11-2020 r.

Polska Akademia Nauk,  Dom Zjazdów i Konferencji w Jabłonnie  zaprasza na wystawę RYSZARDA KOWALEWSKIEGO  MALARSTWO w Galerii Sztuki Współczesnej Oranżeria w dniach  27 września 2020 r. - 10 listopada 2020 r.

do pobrania : katalog w pdfStanisław Olesiejuk- wystawa "Alien (Obcy)" w Galerii Punkt w Gdańsku

Zapraszamy na wystawę jubileuszową Stanisława Olesiejuka "Alien(Obcy") do Galerii PUNKT przy ul. Chlebnickiej 2 w Gdańsku.
Wystawa czynna w dniach 25.09-06.10.2020 r.
Wystawa „Alien ( Obcy)” to cykl 17 rysunków z 2017 roku wykonanych tuszem na czarnym kartonie ( 100 x 70). W sensie ideowym nawiązują do ingerencji obcej, a jednocześnie zbliżonej formy. W założeniu plastycznym jest to fragment tego samego elementu, który ingeruje w formę pełną. Prace w stylu minimalizmu konstruktywistycznego. Synteza formy i koloru.


XXII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI MULTIMEDIALNEJ - IMAF 2020 ,Serbia

IMAF 2020 - Janusz Plota, Poland – “Human- body- artwork of freedom”

Festiwal odbywa się w dniach :  04-26.09.2020

Festiwal w czasie pandemicznym  zmienił swoją dotychczasową formułę prezentacji sztuki. Dotychczas  artyści prezentowali swoje dzieła przestrzenne w  Odzaci i Novi Sad(Serbia). Wtym roku akcje performatywne powstawały  online w pracowniach artystów  i w ich okolicznych przestrzeniach. To wzbogaca w jakiś  sposób formę procesu twórczego ale zamyka jednocześnie fenomen wymiany  myśli twórczej  podczas festiwalu.

https://www.youtube.com/user/imafoffice/videos%E2%80%A6

więcej o festiwalu : https://imaf-festival.weebly.com/

Moja akcja performatywna  i innych artystów festiwalu jest na mojej stronie na facebooku, na stronie festiwalu imaf, w googlach...,,Artyści pozamykani w swoich pracowniach tworzą nadal. Pandemia oddaliła ludzi od siebie ale sztuka zawsze przekracza każde granice i tworzy nowe formy porozumienia. Mój obraz z miasta gdańska gdzie narodziła się solidarność jest sygnałem powtórzonego kodu wolności, przypomnienia o utraconym raju niezależności”

 Artyści :Alexandra Holownia (Poland-Germany), Amy Guilfoyle (Ireland), Anita Cheng (Hong Kong-China), Artur Tajber (Poland), Calum Eccleston (UK), Craphone Liu (Taiwan), Dagmar I. Glausnitzer-Smith (Germany) & Vincenzo Fiore Marrese (Italy), Dimple B Shah (India), Edwin Jimeno (Colombia),Eva Dabara (Israel), Fausto Grossi (Italy-Spain), Heather Warren-Crow (USA), Hortense Gauthier (France),Ileana Gherghina (Romania),Irena Paskali (Northern Macedonia-Germany),Izabela Brudkiewicz (UK),Janusz Plota (Poland),Lavoslava Benčić Benčić (Slovenia) & Marcello Lussana (Italy),Lorenzo Papanti (Italy), Makoto Maruyama (Japan),Maura Prosperi (Italy),Nenad Bogdanovic (Serbia),Nitesh Kushwaha (India), OPEN ACTION - John G. Boehme, Madeleine Elia, Brenda Petays, Judith Price, Grace Salez, Jayne Storey (Canada),Paloma Orts (Spain),Ras Sankara Agboka (Togo),Ruth Vigueras Bravo (Mexico),Sanskar Verma (India),Sarah H. Paulson (USA),Satadru Sovan (India),Seiko Kitayama (Japan),Sofia Vera (Mexico) & Makame Orozco (Mexico),Spike Mclarrity (UK),Stephanie Hanna (Germany),Syporca Whandal (Hungary)
Vaishak Raj (India),Valeria Barbas (Moldova-Romania),WWW Johannes Deimling (Germany).c

Kiodygresy- międzynarodowy przegląd sztuki współczesnej w Ostródzie


Waldemar Tłuczek"Waldzior" - "Kultura w sieci" _stypendium MKiDN

"Pracownia artysty" 2020 r.

Polecamy projekt Waldemara Tłuczka  zrealizowany w ramach programu stypendialnego MKiDN - Kultura w sieci - 2020 r.

Film pokazuje jak wygląda  praca artysty na co dzień.Zarejestrowany cały proces tworzenia obrazu , aż do ukończenia dzieła.  

link do youtube z filmem: https://youtu.be/BlaTF7AZExU

Wystawa BARWY MORZA na fregacie Dar Pomorza

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART i Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku są organizatorami cyklicznej wystawy marynistycznej BARWY MORZA na fregacie "Dar Pomorza".
Otwarcie wystawy odbędzie się dnia 7 września 2020 o godz. 16.00, ekspozycję będzie można oglądać do dnia 20 października 2020. W wystawie udział bierze 42 artystów profesjonalnych z całej Polski prezentując ca 80 prac o różnych technikach malarskich.
Obowiązują maseczki,

KIODYGRESY II Międzynarodowy Przegląd Sztuki Współczesnej

Z przyjemnością informujemy, że nasza Koleżanka TERESA SUPLICKA znalazła się w międzynarodowym gronie artystów, których prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Galerii sztuki Amfiteatr Ostróda ul Mickiewicza 17a Ostróda.

Wernisaż wystawy zaplanowany jest w dniu 15 września o 18 00

Serdecznie gratulujemy.

więcej informacji i lista artystów biorących udział w wystawie : https://business.facebook.com/Kiodygresy-108889940629025/?__tn__=HHH-R&business_id=616399655584871


Konkurs X Triennale Rysunku Współczesnego Lubaczów 2020

Z przyjemnością informujemy, że nasza Koleżanka Alicja Bach znalazła się w gronie artystów, których prace zostały  zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej X Triennale Rysunku Współczesnego Lubaczów 2020.
Jury pod przewodnictwem prof. Leszka Mądzika spośród 360 prac 137 artystów, wybrało 82 rysunki 62 autorów do wystawy pokonkursowej.
 
Serdecznie gratulujemy.
 
Poniżej link do pozostałych wyników konkursu.
 

Wystawa Marka Wróbla "Obrazy z czasu zarazy"

Fundacja Wspólnota Gdańska zaprasza do Ogrodu Marzycieli na niezwykłą wystawę malarstwa gdańskiego artysty.

\Wystawa czynna w dniach : 04.08.-16.08.2020 r.   w Oliwskim Ratuszu Kultury


więcej o wystawie : https://galeriawarzywniak.pl/index.php?s=wydarzenie&idw=717

 

 

Wystawa Katarzyny Grządzieli "Moje drugie dzieciństwo"

Serdecznie zapraszamy na wystawę Kasi Grządzieli "Moje drugie dzieciństwo" w dniach 26.08-08.09.2020 r. w GAK PLAMA ul. Pilotów 11 w Gdańsku

Czy każdy ma tylko jedno dzieciństwo? Mówi się, że niektórzy nigdy nie dorastają - pozostają wiecznymi dziećmi. A gdy zostajemy rodzicami? Przejmujemy odpowiedzialność za małego człowieka. Czy w takiej sytuacji możemy pozostać wewnętrznym dzieckiem? W swojej córce często widzę odbicie siebie sprzed lat, wracam do wspomnień. Teraz chcę kreować jej wspomnienia, przeżywać wspólne przygody, pokazywać jej świat i jego możliwości.

Przyjaciele dziwią się stwierdzając, że macierzyństwo nie zmieniło mnie zupełnie. Mylą się. Życie z małym człowiekiem pokazało mi nowy rodzaj radości. Ta wystawa to zbiorowisko prac poświęconych dzieciństwu. Katarzyna Grządziela

Katarzyna Grządziela urodziła się w konwencji teatralnej, która ukształtowała ją niestandardowo. W świadomym już wieku dorosłym - żabim skokiem przeskoczyła w cudowny świat rzeźby, który pochłonął ją całkowicie swymi możliwościami wyrazu. Teraz szpera pomiędzy formami, łączy światy, przewala stereotypy i co najważniejsze – bawi się tym.

Współtworzy duet artystyczny TITU.

Wystawa potrwa do 8 września, będzie można oglądać ją od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 17:00.

więcej o wystawie : http://plama.gak.gda.pl/wydarzenia/kasia-grzadziela-l-moje-drugie-dziecinstwo/

 

MADOA bezRAM_malowanie plenerowe_ Anna Biela7-16/8/2020 Wrocław Park Południowy 10-14/8/2020

Znów Wrocław będzie gościł Artystów już w sierpniu w Parku Południowym. Projekt MADOA, którego kuratorem jest dr Anna Biela, zaprasza pod hasłem "bezRAM". Bez ram, ograniczeń, w szerszym znaczeniu: bez granic, ramek i oprawy tak Artyści rozumieją rzucone hasło – klucz. Dwa lata temu, MADOA została zaplanowana, miała się odbyć na dziedzińcu wrocławskiego Radia RAM. Niestety Korona wirus i Pandemia popsuła nieco szyki. Jednak czy na pewno? Skoro bez ram, to może lepiej Artystom będzie się wypowiadać właśnie w otwartej przestrzeni Parku Południowego. Zachowując dystans społeczny, będzie można podziwiać i towarzyszyć całej akcji – w bardzo bezpieczny sposób. Artyści liczą na interakcję Odbiorca- Artysta. To wspaniale móc dzielić się wrażeniami, pomysłami, na żywo. Wymieniać poglądy, odkrywać kolejne wartości kluczowego hasła. Bez RAM to metafora, która oznacza tyle, co bez GRANIC. Niczym ludzka dusza, która teoretycznie ograniczona ciałem, jest WOLNYM BYTEM DUCHOWYM. A właśnie duchowy wydźwięk jest istotą działań Projektu MADOA. Z pozoru ograniczeni fizycznością naszych ludzkich istnień, ramą naszej cielesnej powłoki, trwamy, i tylko dzięki imperatywowi wewnętrznemu, nasze dusze wyrywają się z tej iluzji, jaką stwarza nam świat materialny. I już nie ma granic i wszystko staje się możliwe. Bo, dusza granic nie zna! Projekt MADOA nie ma GRANIC i jest jak TĘCZA – "BOUNDARYless". Projekt MADOA stale się rozwija i emanuje nowe… Jest w ciągłym PROCESIE.
autor tekstu  ANNA BIELA

wspólautor tekstu Beata Pflanz

 

Czytaj więcej: MADOA bezRAM_malowanie plenerowe_ Anna Biela7-16/8/2020 Wrocław Park Południowy 10-14/8/2020

Andrzej Socha finalistą III Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa

Miło nam poinformować, iż nasz kolega ANDRZEJ SOCHA znalazł się w grupie finalistów III Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa , Bisztynek Pejzaż Architektoniczny 2020

 
Wystawa Joanny Jadczak-Wodzinowskiej

Serdecznie zapraszam koleżanki i kolegów z Gdańskiego Okręgu ZPAP na wystawę rzeźby i malarstwa w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego, Plac Grunwaldzki 2, Gdynia.


Wystawa trwa od 27.07 do 16.08.2020

Wernisaż: poniedziałek 27.07.2020 godz. 18.00

 Z pozdrowieniami,

Joanna Jadczak-Wodzinowska

Wystawa Danki Jarzyńskiej "Kore" w Bydgoskim Centrum Sztuki w dniach 17.07-05.09.2020

  Kore  to po grecku dziewczyna. A także źrenica. Starożytni Grecy wierzyli, że duszę w postaci maleńkiej dziewczynki można zobaczyć przez źrenicę oka.„Skąd mogli wiedzieć, że źrenica to jedyne okienko z widokiem na mózg, na jego nerwy wzrokowe? A gdzie dziś podziała się dusza?” pytał Andrzej Szczeklik w książce wydanej pod tym tytułem (Kraków 2007). Ta niezwykła książka była dla mnie drogowskazem w trudnym okresie życia i stała się inspiracją dla twórczości.

 Nie można zajrzeć do wnętrza kamienia, ale rzeźbienie pozwala czasem rozpoznać w nim zarysy jakiegoś "okienka". Patrząc w nie, być może dowiadujemy się czegoś o własnej duszy, a na pewno o świecie, o strukturze materii i o samym patrzeniu. Niektóre z kamieni, w których pracuję, kryją wzory przypominające sieci neuronalne. Staram się od nich czegoś nauczyć, patrząc uważnie i tworząc formy sprzyjające koncentracji. Z czasem przekonałam się, dlaczego mózg posługuje się dwiema źrenicami: dopiero zbalansowanie sygnałów przesyłanych z obu stron pozwala uzyskać sensowny obraz. Na wystawie zaprezentuję prace, które na różne sposoby rozgrywają tę podwójność.


 Danka Jarzyńska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2001), członkini Związku Polskich Artystów Plastyków. Pracuje głównie w klasycznych materiałach rzeźbiarskich. Laureatką Międzynarodowego Konkursu NanoArt109 im. profesora Tadeusza Malińskiego, Galerie Roi Doré w Paryżu (2017). Inicjatorka cyklu Plenerów Rzeźby w Granicie Gdańsk – Wyspa Sobieszewska i kuratorka jego I edycji pod hasłem „Wyspa w Granicie” (2017

Wystawa Marii Żwirełło "Spojrzenia"

Hanna Godowska, córka artystki serdecznie zaprasza na wystawę obrazów Marii Żwirełło (1926-2017), absolwentki PWSSP w Gdańsku (dyplom w 1957 r.) i wieloletniego członka ZPAP w Gdańsku (do stanu wojennego).

Wystawa "Spojrzenia" będzie miała miejsce w Oliwskim Ratuszu Kultury (Galeria Sztuki Nowy Warzywniak) od 19 czerwca do 13 lipca.

Wernisaż odbędzie się 18 czerwca o 18:00.


Informacja o wystawie znajduje się na stronie https://galeriawarzywniak.pl/index.php?s=wydarzenie&idw=704.

Czytaj więcej: Wystawa Marii Żwirełło "Spojrzenia"

Wystawa Barbary Gruszki w Galerii Sztuki Nowy Warzywniak

 
Serdecznie zapraszamy na wystawę Barbary Gruszki w Galerii Sztuki Nowy Warzywniak
\w dniach 21.06-28.07.2020 r. w godzinach  10:00-18.00
otwarcie 21 czerwca 2020 19:00

Wystawa indywidualna Danuty Jarzyńskiej

w dniu 17 lipca 2020 r. rozpoczyna się wystawa indywidualna  Danuty Jarzyńskiej 

miejsce wystawy : "KORE" Bydgoskie Centrum Sztuki ul. Jagiellońska 47 Bydgoszcz

Wystawa Ryszarda Kowalewskiego 03.03.2020 wernisaż

Zapraszamy na kolejną wystawę naszego kolegi Ryszarda Kowalewskiego.
Wernisaż 03.03.2020 r. godz. 18.00
Wystawa czynna w dniach 04.03.-28.03.2020 r. w TYGIEL w Gdyni ul. Abrahama 86


 

Our website is protected by DMC Firewall!