warte polecenia

Wystawa grafiki cyfrowej Andreasa Guskosa w lokalu artystycznym TYGIEL w Gdyni

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na
wernisaż w dniu 03.11.2021 r.  o godz.18.00 i wystawę grafiki cyfrowej "FRAKTALE - niewidoczne krajobrazy" , która odbędzie się w lokalu artystycznym TYGIEL w Gdyni, ul. Abrahama 86 (wejście od Władysława IV) w dniach 04.11-31.12.2021 r.
 
Autorem ekspozycji jest Andreas Guskos, laureat Grand Prix prezydenta miasta Gdyni  6 Międzynarodowego Triennale Grafiki Cyfrowej - Gdynia 2019.
 
Andreas Guskos - inżynier, architekt, doktor habilitowany sztuki. Pracuje na polach sztuki, designu i architektury. W działalności artystycznej i projektowej odnosi się do filozofii przyrody.
Wystawiał i prezentował swoje prace w Polsce, Niemczech, Czechach, Grecji, Włoszech, ZEA, USA, Chinach, Izraelu i Japonii. Organizator międzynarodowych interdyscyplinarnych sympozjów na temat sztuki, nauki i technologii MEDEA.

 

 

Wystawa Marka "Rogulusa" Rogulskiego w Gdańskiej Galerii Güntera Grassa

zapraszamy na otwarcie wystawy Marka "Rogulusa" Rogulskiego ZASTAWKI i LIMI_POTROFY o fabrykacji meralogicznej, już w najbliższy piątek, 29 października, w godzinach 17.00-19.00 w Gdańskiej Galerii Güntera Grassa.
 
Otwarcie wystawy: 29.10.2021, godz. 17.00-19.00
Daty: 30.10-30.12.2021
Miejsce: 4G, ul. Szeroka 37
Artysta: Marek Rogulus Rogulski
Kuratorka:  Anna Markowska
Identyfikacja graficzna: Tomasz Pawluczuk
 

Wystawa Quattro/Cztery

wernisaż: 20.10.2021 r.
wystawa czynna: 21–31.10.2021
miejsce: Aula Wielkiej Zbrojowni

 

QUATTRO/ CZTERY to idea Akademii, to różnorodność, to Święto Rysunku i Malarstwa, działań multimedialnych i grafiki, to nieograniczona forma wypowiedzi. Sztuka nie ma granic czasu i miejsca. Dzieła sztuki mają swój związek z czasem i miejscem, w którym powstały. Koncepcją Projektu jest zaprezentowanie dzieł, które stworzyli artyści/ pedagodzy (mistrzowie), związani z konkretnymi Akademiami w Polsce i za granicą.

Wydarzenie Quattro/ Cztery jest poszerzoną realizacją wcześniejszych prezentacji organizowanych od 2019 roku, pod wspólna nazwą TRIO, w których uczestniczyli artyści z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wrocławia, Poznania, Katowic, Łodzi oraz Uniwersytetu w Ostrawie.

Gospodarzem Projektu Quattro/ Cztery jest Pracownia PRiM ( Pracownia Rysunku i Malarstwa na Wydziale Grafiki w Gdańsku)  prof. Zbigniewa Gorlaka oraz mgr. Michała Wirtela.

Co nas wystawiających, łączy, a co dzieli?
Jakie propozycje twórcze, dydaktyczne, intelektualne są udziałem zaproszonych artystów?
Na Wystawie Quattro/ Cztery znajdziemy konkret – dzieła sztuki, które przybliżą nam atmosferę tych Uczelni, reprezentowanych przez pedagogów, wraz z przyszłością Uczelni- młodych artystów, tych którzy są pomostem  w budowaniu relacji Mistrz i student.

Do Quattro/ Cztery zaprosiliśmy artystów z Akademii Sztuk Pięknych z Warszawy, Akademii Sztuki ze Szczecina, Ecole Superieure d”Art et de Designe d”Orleans (Francja) oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

 

W wystawie udział biorą:

 

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie:

prof. Błażej Ostoja Lniski, rektor

dr hab. Magdalena Boffito,

prof. Tomasz Milanowski, dziekan Wydziału Malarstwa

mgr Katarzyna Dyjewska,

 

Akademia Sztuki w Szczecinie:

Zbigniew Romańczuk, dziekan Wydziału Malarstwa

mgr Radek Nagay,

prof. Andreas Guskos,

mgr Jakub Palka,

 

Ecole Superieure d'Art et de Designe d'Orleans:

Emmanuel Guez z Lionel Broye, dyrektor

Caroline Zahnd

prof. Rafał Borkowski

Olivier Soulerin, nauczyciel koloru

 

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku:

prof. Sławomir Witkowski, dziekan Wydziału Grafiki

mgr Vasyl Sawczenko

prof. Zbigniew Gorlak

mgr Michał Wirtel